Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот m.vulev » 03 Ное 2016, 12:04

Ако детето ми поиска, бих се съобразил с него и заедно ще преценим дали си заслужава, дали би се справил и какво може да му донесе една такава стъпка. Ще поговорим с него за плюсовете и минусите и ще решим. Не бих искал аз или някой друг да е причината да спре развитието му.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Mon_ton » 03 Ное 2016, 12:08

m.vulev написа:Ако детето ми поиска, бих се съобразил с него и заедно ще преценим дали си заслужава, дали би се справил и какво може да му донесе една такава стъпка. Ще поговорим с него за плюсовете и минусите и ще решим. Не бих искал аз или някой друг да е причината да спре развитието му.

А дали толкова малко дете ще може да вземе адекватно и правилно решение за своето бъдеще? Става въпрос за деца на по 13 години, това е твърде рано, за да им се поставя в тяхната половина такава висока топка.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 13:46

Mon_ton написа:
m.vulev написа:Ако детето ми поиска, бих се съобразил с него и заедно ще преценим дали си заслужава, дали би се справил и какво може да му донесе една такава стъпка. Ще поговорим с него за плюсовете и минусите и ще решим. Не бих искал аз или някой друг да е причината да спре развитието му.

А дали толкова малко дете ще може да вземе адекватно и правилно решение за своето бъдеще? Става въпрос за деца на по 13 години, това е твърде рано, за да им се поставя в тяхната половина такава висока топка.

Правилно, да си помислим и за нас и да не си изритваме децата някъде, само защото не искаме д асе грижим за тях в тази тежка възраст.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Lollipop » 03 Ное 2016, 16:06

На мен ми идва в повече тази идея, предпочитам да видя как растат децата ми, да съм им подкрепа, докато се изграждат като хора, да съм там, да им помогна при първата любов, да ги насръча преди първия секс, преди първата среща, ей такива все човешки неща, които си мислим, че ги няма и нашите отрочета са вундеркинди.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Локумът » 03 Ное 2016, 16:37

Обмисляхме го като вариант преди 4години, когато близнаците бяха на 13 и беше време да мислим за гимназии, но решихме, че е по-добре да са с нас докато пораснат, пък после да си дирят щастието по света. Добрата гимназия не гарантира успех занапред, по-добре да са близо до нас, за да имаме възможността да ги напътстваме.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот lini_leni » 03 Ное 2016, 17:56

На 13-14 години някои деца са осъзнати и знаят какво искат, но са малко такива. Повечето са още неорентирани. Едва ли много натискат да учат в чужбина още от гимназия, повечето си седят при родителите си. Всеки си познава детето, аз моето не бих го пратила.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Snejna » 08 Ное 2016, 16:22

Не бих я изпратила, бих искала да бъда с детето си, но всеки си знае, за някои родители това е възможност, която не бива да се изпуска.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот donni » 08 Ное 2016, 18:06

Ако е момиче, ще ми е по-притеснено, отколкото ако е момче, признавам си. Може би няма значение, но си мисля, че при момичетата е друго.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Локумът » 09 Ное 2016, 12:47

donni написа:Ако е момиче, ще ми е по-притеснено, отколкото ако е момче, признавам си. Може би няма значение, но си мисля, че при момичетата е друго.

Кое е другото? Да, при момичетата може да им отнемат девствеността, пък момчетата си умират да я дадат. Всичко останало е еднакво - все си жалееш децата и все се притесняваш за тях. Имайки предвид и как момчетата вървят с 3-4 години назад след момичетата, това е все едно да правиш 10 годишен в Ямайка сам.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Ное 2016, 17:05

Това са малки деца още. може би ако от съвсем малко живее с мисълта, че на 14 години ще бъде изпратено в друга държава и бъде ангажирано нон стоп, то може и да му се види нормално. Но за правилно отглеждано дете, като индивид икато човек, заслужаващ семейство и щастие, това е прекалено.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта