Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Фев 2017, 13:05

Плюсовете може са много, може детето да се справя само в битово отношение, но на мен би ми било мъчно за детето ми, толкова рано да го изпратя само да си живее живота, бих искала да прекарам колкото се може повече време с него. Смятам, че много деца успяват да се справят с университетите дори и в чужбина, или учили в България да се реализират, затова не го намирам за чак толкова необходимо, освен ако вече много, ама много не му е важно да отиде на пансион.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Ginger » 08 Фев 2017, 13:28

Ако бях тийнейджър, щях да пожелая да отида да уча в чужбина. Щеше да ми е интересно и да го приема като нещо, което може да ми бъде от голяма полза, и разбира се, да се почувствам голям, а не вързан за нашите.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 13:35

Може би сега, връщайки се назад, трябваше да го направя поне с дъщеря ми, тук имахме много проблеми през пубертета, там щяха да я накарат да учи повече и нямаше да си проваля възможностите. Но без да се мисли за това, никой не иска да си остави детето и му става мъчно, все пак са малки, колкото и да са тийнейджъри, става въпрос за деца на по 12-13 години, малки са, за да ги отдем от нас самите, не мислите ли? Това е отделянето им завинаги, ясно е, че такива деца никога няма да се върнат при родителите си. Може да е егоистично... но... :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:28

Ако има кой да плаща и детето има заложби, да отива. Родителите му ще плащат от тук и ще се виждат през ваканциите,но ще има защо да се гордеят с него.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот black » 10 Фев 2017, 13:24

Децата са наши, но трябва да си вървят по техния си път. Мъчно ще ни е винаги, когато са далеч от нас, но не трябва ние да ги направляваме постоянно.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 16:13

black написа:Децата са наши, но трябва да си вървят по техния си път. Мъчно ще ни е винаги, когато са далеч от нас, но не трябва ние да ги направляваме постоянно.

Така е, само че е трудно да се разделиш от тях толкова малки...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2017, 17:15

То хубаво да го пратиш, ама колко родители могат да си позволят такъв пансион, за да иде извън България, трябва да има качества и да бъде изпратено в училище, далеч над нашите гимназии тук. :roll: Ако е просто да бъде пратено някъде, няма смисъл. Но ако има таланти и заложби, това ще е важно за него, родителите могат да си го позволят, нека го направи. :heartsfade:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот mangusta » 13 Фев 2017, 14:47

Винаги опира до парите, желанието може да е голямо, но да няма възможност. Не знам дали кредити теглят хората, за да пратят децата си в чужбина. Може и това да правят. Има стипендии, но все пак има и други разходи. Колко са склонни да го направят в такава ситуация?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот Rali_hr » 16 Фев 2017, 10:37

mangusta написа:Винаги опира до парите, желанието може да е голямо, но да няма възможност. Не знам дали кредити теглят хората, за да пратят децата си в чужбина. Може и това да правят. Има стипендии, но все пак има и други разходи. Колко са склонни да го направят в такава ситуация?

Ако съм убедена, че това е в полза на детето ми , бих си продала и апартамента. :mrgreen: До голяма крайност бих стигнала, ако съм сигурна, че това е най-важното и единствената алтернатива за моето дете.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли пратили детето си в гимназия извън България?

Мнениеот miron » 26 Апр 2017, 15:45

Само специално дете бих изпратил, ако не изпъква с нищо над останалите, няма асамисъл да навлича такива разходи на семейството си и да бъде откъснато. Ако е изявено в някаква сфера има смисъл.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта