Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 12:15

Напоследък по-скоро смятам, че е по-изгодно да се отопляваме на ток, отколкото на газ, много хора се отказаха от газификацията, защото сметките им идват в повече. Често се правят едни изненадващи изравнявания, които принуждават хора, плащащи по 300 лева на месец за парно, после да плащат и по още толкова всеки месец през лятото, за да изравнят. Може да е по-топло, но далеч не е по-изгодно. Особено, ако не е ново жилище, където сега е изграден газопровода, а се използват стари тръби и радиатори, то загубата не енергия не е никак малка и се плащат от хората ненормални загуби, които не са виновни заради тях.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот gomez123 » 02 Ное 2016, 15:48

Печката на дърва си е най-хубаво и като топлина и като сума. Токът е малко тогава, а пък газ изобщо няма да ти трябва :mrgreen: .
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Mon_ton » 02 Ное 2016, 17:24

gomez123 написа:Печката на дърва си е най-хубаво и като топлина и като сума. Токът е малко тогава, а пък газ изобщо няма да ти трябва :mrgreen: .

не е точно така, на дърва не е чак толкова по-евтино, ако искаш да ти е топло наистина, с това ако топлиш по цял ден, както на ток, няма да ти излезе много по-евтино. Заниманието да носиш и да цепеш дърва асъщо не е за подценяване.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот dejavu » 03 Ное 2016, 10:39

Всеки иска да му е чисто и да не мъкне по етажите кофите с въглища и дърва, но не винаги има възможност да е така. При тока и газта като че ли повече се изсушава въздуха, отколкото ако се отопляваш на дърва. Това е още един плюс. Пък и щом излизат почти наравно като сметки, значи трябва да се съобразяваме с други критерии.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Kremiliya » 04 Ное 2016, 12:10

Сухотата на въздуха лесно може да се регулира, но факта, че не дишаш мръсните изпарения от печката и че е безопасно за децата е много голям плюс.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Ginger » 04 Ное 2016, 12:23

Мен ме е страх от газта. Опасна е и постоянно си мисля, че може да гръмне нещо. Не искам такова нещо в къщата си.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Malina » 04 Ное 2016, 13:50

Ginger написа:Мен ме е страх от газта. Опасна е и постоянно си мисля, че може да гръмне нещо. Не искам такова нещо в къщата си.

Неоправдан страх е това, ако се поддържа правилно. Реално опасности винаги има от всяко нещо може да ни е страх.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Грохот » 11 Ное 2016, 13:09

Ако се спазват нужните предписания и се проявява малко предпазливост, няма да има проблеми. От години ползваме от тези големите бутилки за готвенето и не сме имали инциденти. При цяла система за отопление на газ би трябвало такива случаи да са предвидени и да са направени способи за предотвратяване.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:35

До колко съм наясно, се прави обезвъздушаване на радиаторите и това е достатъчно, ако няма никакви течове и проблеми, но при ново изградена инсталация, това е просто изключено, не е чак толкова опасно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот red_eyes » 17 Ное 2016, 11:41

Чувала съм за гръмнали газови бутилки, но не съм чувала да има инциденти с газови инсталации в домовете на хората в страната. Ако тръгнем по тази логика, и при тока може да се получат къси съединения. :mrgreen: Отоплението на ток си е най-достъпно.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта