Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Окт 2016, 15:42

Мислим да се местим в ново жилище и имаме избор дали да се отопляваме с парно на газ, или да се отопляваме на ток. Общо взето имаме избор как да се отопляваме, затова търсим най-изгодния вариант. Отопляването на газ знам, че е много готино, защото е топло, приятно и температурите са високи, а май с тока не може да се постигне този уют, но пък сметките са по-високи. :roll:
Кажете кой как се отоплява и дали има наблюдения кое е по-изгодно. :grin:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Окт 2016, 17:01

Мисля, че като цяло излизат на едно положение и двете харчат еднакво, но инсталациите на газопровода е много скъп, така ч еинвестицията си струва, ако се решите целия блокк, или няколко жилища. :roll: Като цяло с газ е по-топло и по-приятно като топлина.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот sofi_black » 31 Окт 2016, 18:08

Ваня Стойчева написа:Мисля, че като цяло излизат на едно положение и двете харчат еднакво, но инсталациите на газопровода е много скъп, така ч еинвестицията си струва, ако се решите целия блокк, или няколко жилища. :roll: Като цяло с газ е по-топло и по-приятно като топлина.


За да се отопляваш на газ, си остава все още скъпо удоволствие. Но всъщност има ли евтино? На парно, на ток, на дърва все излиза през носа.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Elica » 01 Ное 2016, 10:48

И двете излизат еднакво, но ако се отоплявате на газ предимството е, че топлината е по-приятна и не е шумно, както с климатик. Всичко останало зависи от самия апартамент, изолиран ли е, не е ли и т.н. Имайки предвид и инвестицията за прекарване на инсталацията, която не е никак малка. :roll:
Общо взето, ако нямате прекарано отопление до вас- газификация, може да ви излезе златно само за вашия апартамент да прекарвате и ще е по-добре да се топлите на ток.
С конвекторните печки се постига също приятна топлина, която може да се конкурира на газификацията.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Malina » 01 Ное 2016, 11:42

Избрахме да сме на газ, защото в кооперацията, в която живеем имаше прекаран газопровод. Иначе инвестицията е безбожно скъпа и нямаше да можем да си го позволим. Сметките ни зимата за 70 кв. апартаменст с добра изолация - 3 стаи и коридор е около 200 лева, отделно тока ни е още около 60. Отоплявали сме се с конвектори, с климатици, всичко излиза горе долу същите пари на месец.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Kaya » 01 Ное 2016, 14:00

Имам позната, която отоплява у тях на газ и е много приятно и топло, но не съм запозната със сметките им, до колкото разбрах от разговори, за апартамента си, който за мен е нормален - голям хол и 2 стаи плащат около 300 лева на месец, но не спирали и изобщо не се ограничавали. Отделно и още около 60-70 лв. на месец ток ми се вижда невъзможно огромна сума. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Локумът » 01 Ное 2016, 16:06

Можеш ли дас и го позволиш - на газ. Това е най-готиното топлене, затопля се и самата стая, а климатика върти един топъл въздух и нищо накрая не се отопля, като отвориш да се проветри и всичко свършва.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот julianne » 02 Ное 2016, 10:10

Ние се отопляваме на ток и сметките ни не са повече от 150-180 лв. 200-300 лв. на газово отопление ми се виждат страшно много. Може да е по-хубава топлината, но все пак важен е джоба. Като не можеш да даваш толкова пари, се примиряваш с това, за което можеш да плащаш.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Lisica » 02 Ное 2016, 10:45

Не знам кое е по-изгодно, но на климатик отоплението е кофти, защото духа постоянно и не успява да се затоплиш така добре. Поне ако ще е на ток, да е с радиатор. .
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Отопление на газ или на ток е по-изгодно?

Мнениеот Fancy » 02 Ное 2016, 12:11

И аз не харесвам на климатик отопление. Все духа и не ми е приятно, гледам да съм далеч от него. Иначе отоплението на газ е повече за препоръчване - имаш постоянно топла вода, защото и бойлерът ти е специален и свързан, постоянна температура. Но малки са ни заплатите за подобен лукс. За съжаление все още е лукс.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта