Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот annydance » 08 Ное 2016, 12:06

При такава сериозна и драстична промяна, каквато е промяната на начина на хранене, е хубаво да се описва всичко, което се случва през това време, какво понася и какво не организма, рецепти. Много време отнема, но пък е за добро.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Ное 2016, 12:16

На мен би ми свършило работа и без друго кой какво прави аз съм на някаква диета, та само това не съм пробвала, може би ще ми е от полза да си видя грешките, та ще почна и аз да си водя дневник. Ти с каква цел си направи дневника sofi_black?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Ное 2016, 17:15

Докато не се пробва, няма как да с езнае, но моя близка с такъв дневник свали около 5-6 кг.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Mauritius » 11 Ное 2016, 10:08

Това пък никога не съм се сещал да го направя. Следя с какво и колко се храня, тренирам, но не съм си записвал. А така мога и да включа в него не само за храненето, но и например преди тренировка какво е подходящо да ям, да изпробвам различни неща и да опиша резултатите. Дадохте ми идея :smile: !
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Lisica » 21 Фев 2017, 17:05

На мен ми звучи ангажиращо, но за човек, който много стриктно иска да следва килограмите си и му е много важно, дневника може да е много добра възможност да види черно на бяло всичко, което прави и да прецени грешките си.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2017, 15:50

Аз съм вечно на диета и имам много нерагламентирани хапвания, нещо странично, дали ще ебисквитка, ще е някоя ядка, малко соленки (аз повече по соленото залитам) и пак става, че съм се спукала от ядене излишно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2017, 16:43

Аз бих си направила такъв дневник, туко виж излезе нещо интересно от него, а и ще е полезно за цялото семейство да види по какъв начин се храни да речем, дори и да нае е свързано с някаква диета и подобравянето на теглото, а просто човек да си направи равносметките какви ги върши.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот M.Tasheva » 28 Фев 2017, 12:45

Наистина е доста лъжовна представата понякога за начина ни на хранене. мислим си, че уж по-здравословно се храним, но като почнем да пишем всеки ден какво сме яли и си проличава колко често посягаме към сладкото, месото или плодовете и зеленчуците.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Lisica » 06 Апр 2017, 10:30

Между другото, аз започнах да си водя такъв дневник и си записвам всичко. Осъзнах, че често посягам към междинните закуски, винаги имам пакет ядки до себе си и си хапвам без задръжки, а после не ми мърдат килограмчетата, не че имам за отслабване, но съм качила 2 кг през последната година. Сега се старая да огранича яденето, а в определени часове се мъча да ям определени количества. Обаче, като го видиш черно на бяло, как ти светва лампичката, че прекаляваш.... :idea:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот kalina_216 » 07 Апр 2017, 19:38

Определено си е предимство да се води такъв дневник. Гарантира по-внимателен поглед върху диетата като цяло и по-успешно развитие на диетата и за по-голям контрол на храненето. Аз съм си водила точно, когато се чудих защо не мога да отслабна. Като се видях..бонбонче, бадемче, парченце шоколад и то стана... безкрайно..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron