Слагате ли купичка с вода в стаята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 13:38

m.vulev написа:Жената простира дрехите да доизсъхнат вътре в стаята и това пак си е естествен овлажнител :smile: . хем мирише приятно от омекотителя и праха, хем не е сухо и не ти дращи на гърлото.

И аз правя така, дрехите овлажняват достатъчно, та даже някой път и повече, отколкото трябва.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Kremiliya » 04 Ное 2016, 12:09

Слагам! И понеже и нашата спалня е студена, от време на време завирам една тенджерка с вода и както е вряла я нося в стаята, да се изпарява там,иначе въздуха става много сух и цяла зима съм болна.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Ginger » 04 Ное 2016, 12:25

rabotnata pchela написа:
m.vulev написа:Жената простира дрехите да доизсъхнат вътре в стаята и това пак си е естествен овлажнител :smile: . хем мирише приятно от омекотителя и праха, хем не е сухо и не ти дращи на гърлото.

И аз правя така, дрехите овлажняват достатъчно, та даже някой път и повече, отколкото трябва.


Именно заради препаратите, които използваме при прането на дрехите, не е полезно да се сушат дрехите вътре в стаята.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Pipilota » 07 Ное 2016, 15:33

А къде се сушат зимата, ако нямаш сушилня? Освен от пролет на пролет да изсъхват друг вариант няма... хубаво, лошо, няма спасение, аз нямам сушилня и това е единствения ми начин да ми изсъхнат дрехите, иначе трябва да не се перем цяла зима, освен ако не хванем някой слънчев ден случайно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Lollipop » 07 Ное 2016, 16:19

Купичка не слагам, защото все се намира някоя чаша оставена на масата, надявам се това да върши достатъчно работа. Отварям всеки ден да се проветри, така че досегане съм усещала, че въздуха е сух.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот analizatorka » 07 Ное 2016, 16:25

Зимата ми е много трудно проветряването - мирише на дим, газове на коли и вместо да проветря, става обратното. Голям проблем ми е. Все дебна да няма такива екстри и тогава отварям и то рано сутринта.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Kaya » 07 Ное 2016, 16:39

До нас няма такива проблеми, газове на коли си има целогодишно, а от печките спасение през зимата няма,но няма начин, при мен положението е такова, че нямаме комини наблизо и всеки ден проветрявам без проблеми.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот annydance » 08 Ное 2016, 11:49

През деня като не се отоплява и нищо не е включено, защото никой няма вкъщи, не оставям вода да се изпарява, а после вечерта включим за четири часа и хайде в леглата. Не виждам смисъл от подобно нещо, а и сега е топло още, не спим на отопление.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Rali_hr » 08 Ное 2016, 13:16

annydance написа:През деня като не се отоплява и нищо не е включено, защото никой няма вкъщи, не оставям вода да се изпарява, а после вечерта включим за четири часа и хайде в леглата. Не виждам смисъл от подобно нещо, а и сега е топло още, не спим на отопление.

Тук смисъла ми се загуби, послед топлите ли се или не се топлите, ама айде да речем, топлите се по принцип па ся още не се топлите. Ама хубаво де, то през деня като няма хора, това автоматично прави, че в тая стая въздуха не изсъхва ли? или като стоите будни малко, па после си лягате, това се брои автоматично, че на вас нормален въздух не ви трябва...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Ное 2016, 17:14

По-добре да се сложи овлажнител, така със сигурност ще има еафект, купичката трябва да е на подходящото място, за да отдава топлина и да има пара.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта