Слагате ли купичка с вода в стаята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот bojo_kolev » 10 Ное 2016, 10:41

Този номер го правим, когато някой от нас е болен. Тогава болният е по-чувствителен относно въздуха, особено детето, и слагаме да се изпарява вода на печката. Иначе през другото време не го правим, не ни пречи сякаш.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Kaya » 11 Ное 2016, 16:12

Явно въздухът не е сух при вас, след като не го усещате. Аз бързо реагирам, когато е сух въздуха, веднага ми се запушва носа. Засега проветряването помага, но ако в един момент се окаже, че това не стига ще търся други варианти.
А за стая, кяото не се топли сега се сетих, че може да се заври тенджера вода и да се занесе в стаята и да се остави, докато изстине, тя ще се изпарява и ще овлажни.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Mon_ton » 11 Ное 2016, 16:56

Идейно е и това, като цяло все може да се измисли начин, по който да се "спасява" въздуха в стаята, стига да искаш. Ако не усещаш, че имаш такъв проблем, то няма как на сила да те накара да си сложиш купичка.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот denislavahristova » 12 Ное 2016, 20:01

Мислите ли, че този овлажнител http://www.home-max.bg/ovlajnitel-df-hu22010/?s=1 би ми свършил работа? Пробвала съм с купичка с вода, но нямаше ефект и сега търся други алтернативи за справяне с проблема.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот mamina » 14 Ное 2016, 10:08

Аз не съм ползвала такива уреди и не знам какво е действието им. Мисля, че са по-подходящи за хора, които имат здравословни проблеми като астма или силна хрема и грип. Може ли да се контролира влажността по някакъв начин? Прекалената влажност също не е добре.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот denislavahristova » 22 Ное 2016, 23:37

Мисля,че може да се контролира, но ще отида на място, за да получа повече информация.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Malina » 23 Ное 2016, 12:07

mamina написа:Аз не съм ползвала такива уреди и не знам какво е действието им. Мисля, че са по-подходящи за хора, които имат здравословни проблеми като астма или силна хрема и грип. Може ли да се контролира влажността по някакъв начин? Прекалената влажност също не е добре.

Има си влагомери, които изобщо не са скъпи и влажния - НОРМАЛЕН въздух не вреди на никой, дори е полезен и при разболяване, защото по-лесно се диша и това облекчава симптомите. Никой не е казал, че у вас ще стане като в парна баня. Сухия въздух изсушава устата, носа и се усеща и като чист физически дискомфорт, дори и да нямаш астма.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот exotic » 23 Ное 2016, 12:18

Ние се отопляваме сега на електрически печки и си слагам в стаята купичка с вода. Сега детето е хремаво и добре му се отразява.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот denislavahristova » 26 Ное 2016, 14:13

Аз от купичките с вода честно казано не виждам ефект.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 20:36

Ако е по-голяма стаята едва ли ще оказва някакъв ефект. В малка стаичка по може да се усеща.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта