Слагате ли купичка с вода в стаята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот fawla » 02 Ное 2016, 13:21

У дома въздуха е много сух и вече носа ми е пресъхнал, гърлото, дращи ме боли ме и се чудя дали наистина е спасение слагането на купичка вода в стаята, за да овлажни въздуха или е по-скоро нещо, което се прави без да има реална нужда и ефект. :roll:
В стаята, в която спя не се отопляваме и се чудя, дали би имало ефект, или ако купичката не е поставена директно върху парното или близо до него, ефекта се губи? Усети ли ли сте някакво подобрение, когато сте ползвали купичка с вода, или всъщност подобрение и ефект няма? :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот pitanka » 02 Ное 2016, 14:37

Има ефект, ако купичката е сложена върху радиатор или печка на дърва. В останали случаи едва ли се усеща нещо. И на мен много ми дразни, когато въздухът е сух. Кара ме да пия повече вода поне :smile:
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот fawla » 02 Ное 2016, 14:40

А какво да направя, за да се овлажни въздуха? Най-странното е, че дограмата ни е стара и доста си подухва, от къде е дошъл тоя сух въздух.. :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Jully » 02 Ное 2016, 15:10

Слагам на перваза на прозореца, близо до парното Въздуха ми се струва нормално влажен, но когато е сух наистина се почва да се пие повече вода, а и носа ми пресъхва. Може да пробваш на някое място, където е по-топло да сложиш.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот svetlozara » 02 Ное 2016, 16:31

Не съм слагала, преди години се слагаше но по печките, акумулиращите. Сега май има опции на климатиците да се поставят овлажнители.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Petq.pet » 02 Ное 2016, 16:32

fawla написа:А какво да направя, за да се овлажни въздуха? Най-странното е, че дограмата ни е стара и доста си подухва, от къде е дошъл тоя сух въздух.. :roll:


Като подухва значи естествено ти се сменя въздуха в стаята :smile: и не е сух. Така и от топлината губите и навъртате сметка.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Mon_ton » 02 Ное 2016, 17:14

Слагам на перваза на прозореца, защото така съм решила, че е по-добре. Прави ми впечатление, че се изпарява, дали е от топлината в стаята или е от слънчевата светлината, но е факт, че в крайна сметка водичката се изпарява, така че вярвам, че се овлажнява въздуха в стаята. Всъщност, ако някое детенце е болно, то влажния въздух и прохладата може да помогне за по-бързото оздравяване, така че не бива да се подценява влажността в стаята.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот niya_mazova » 03 Ное 2016, 11:41

Тия стари методи още ли се ползват :smile: ? Има си специални машинки за тази работа. Изпари се водата в купата и всеки път трябва да тичаш да я пълниш. А и аз не съм видяла кой знае какъв ефект, не се овлажнява чак толкова въздуха с купата на радиатора.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот Mon_ton » 03 Ное 2016, 12:32

niya_mazova написа:Тия стари методи още ли се ползват :smile: ? Има си специални машинки за тази работа. Изпари се водата в купата и всеки път трябва да тичаш да я пълниш. А и аз не съм видяла кой знае какъв ефект, не се овлажнява чак толкова въздуха с купата на радиатора.

Е чак да тичам да я пълня, просто като видя, че свършва и доливам от някое близко шише, не ми е целта на живота да сипвам вода, та чак да я следя. Има ефект, защо да няма, усеща се дори когато спиш, че дишаш по-леко. Не става въпрос за голяма влага. А и тази машинка е безплатна, за разлика от скъпите машинки.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Слагате ли купичка с вода в стаята?

Мнениеот m.vulev » 03 Ное 2016, 13:25

Жената простира дрехите да доизсъхнат вътре в стаята и това пак си е естествен овлажнител :smile: . хем мирише приятно от омекотителя и праха, хем не е сухо и не ти дращи на гърлото.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта