С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 12:50

Вече втора седмица съм болна, минах през хрема, кашлица, болки в гърдите, а сега за финал след като мислех, че почти съм оздравяла, почна да ме боли гърлото - и то само от едната страна. :banghead: Вече да си призная ми омръзна да съм болна, по цял ден смуча лукчета, вечер си връзвам врата с ракия и черен пипер,но ефект не намирам да има. :-| Обикновено това ми е достатъчно да се излекувам, но явно не и този път. :sad:
Вие как лекувате болно гърло, какви съвети ще ми дадете и какви са вашите методи за лекуване на болно гърло? :helpsos:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2016, 13:55

За мен най-доброто е да се използва компре с извара. Друго, което ми е вършило работа е гаргара с лимонов сок или салвия със сода.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот exotic » 03 Ное 2016, 14:45

Мед с чай пия, когато ме боли гърлото. Но да е леко топъл, а не горещ. Облекчава ми и ако има и кашлица, още по-добре действа.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот Lollipop » 03 Ное 2016, 15:21

В чаша топла вода добавяш 1 ч.л. сол, за предпочитане морска. Разбъркай, докато се разтвори. След това сложи 1 ч.л. ябълков оцет и си правиш гаргара.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот Kremiliya » 04 Ное 2016, 12:05

Избягвай да правиш копреси, че такъв ужас съм си докарвала от тях, по-добре някаква гаргара, ако до 2-3 дни не почувстваш подобрение потърси лекар и следва ред на антибиотика.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот donni » 04 Ное 2016, 13:27

И аз не вярвам на компресите, как ще помогне като не действа директно на възпаленото място? Мисля, че няма по-доказана рецепта от тази: листа от индрише, лукчета и парчета локум се варят в 500 мл вода. 1-2 чаени лъжички се дават три пъти на ден. Не съм чула някой да не е доволен от нея.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот Malina » 04 Ное 2016, 13:49

donni написа:И аз не вярвам на компресите, как ще помогне като не действа директно на възпаленото място? Мисля, че няма по-доказана рецепта от тази: листа от индрише, лукчета и парчета локум се варят в 500 мл вода. 1-2 чаени лъжички се дават три пъти на ден. Не съм чула някой да не е доволен от нея.

Със сгряването действат благоприятно, известене компреса с извара, който действа наистина много добре! не може да се отрича нещо, което не е ползвано , нали? Все едно аз сега да ви кажа, че тоя сироп, за който вие казвате рецепта не върши работа, въпреки че не съм го пробвала.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот qwerryyy » 04 Ное 2016, 15:05

На мен ми действат добре само лукчетата, знам също, че те могат да се слагат в сировпи,както са дали рецепта по-нагоре, но ми се вижда сложно. Като цяло излекуването е свързано с преглъщането, което предизвикват и бонбоните, затова може би трябва да се преглъща повече, дори и без бонбон.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Ное 2016, 12:57

Какво ли не пробвах, обаче този път нищо не ми помогна. От компресите, само дето не се затрих една вечер докато спах, :roulette: така че повече с тях :nono: абсурд! Гаргара и какви ли не лудории преминах без ефект. Сега си влача лека болка в очакване на оздравяването да изпия една бира. Лукчетата имат ефект, но минимален.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какви народни рецепти лекувате болно гърло?

Мнениеот YoLindi » 08 Ное 2016, 14:38

Продават всякакви неща за смучене освен лукчетата, които помагат. Но ако е по-сериозно положението, едва ли ще мине от тях болката в гърлото. Кой прави вече бабините рецепти, освен ако не е за дете?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта