Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Яну 2017, 16:18

iwoni написа:Влияе се, майката ако е много едра, има вероятност да роди едро бебе.

кое е едро бебе, много деца се раждат около 5 кг и това се намира за нещо напълно нормално и ... сякаш не толкова притеснително.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:31

Стане ли работата, ако бебенцето е желано е глупост да се маха, защото жената е по-пълня. Ако се следи бременността всичко може да бъде под контрол.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Anka » 22 Яну 2017, 10:51

Аз знам, че има опасност да се развие диабет при детето в бъдеще... не е лесно, трябва много сероизно внимание, но когато стане, поне не бива да се ядат боклуци, а коренно да се промени мисленето и храненето!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот penny » 23 Яну 2017, 12:28

Monika_Spasova написа:
iwoni написа:Влияе се, майката ако е много едра, има вероятност да роди едро бебе.

кое е едро бебе, много деца се раждат около 5 кг и това се намира за нещо напълно нормално и ... сякаш не толкова притеснително.


Абе 5 кг бебе хич не ми изглежда нормално :grin: . Как се ражда такова чудо :shock: ?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 13:22

penny написа:
Monika_Spasova написа:
iwoni написа:Влияе се, майката ако е много едра, има вероятност да роди едро бебе.

кое е едро бебе, много деца се раждат около 5 кг и това се намира за нещо напълно нормално и ... сякаш не толкова притеснително.


Абе 5 кг бебе хич не ми изглежда нормално :grin: . Как се ражда такова чудо :shock: ?

не съм съгласна, че е кой знае какво, около 4-5 кг се раждат много деца и то не защото майките им са били дебели, моя колежка, слаба и фина, дори дете 4,5 кг. което хич не е малко на фона на това, че много се раждат по 2-3 кг. Така че килограмите изобщо не са гаранция колко голямо ще се роди детето. Аз пък съм чувала точно обратното, че много дебели жени раждат всъщност дребни бебета.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 11:50

МНого жени успяват да свалят излишните си килограми и от преди дори, когато забременеят, въпреки повечето килограми и наистина така се случва. Да, всичко може и да е до начин на живот, но и как действат хормоните е важно, когато се случи така, че те се задействат положително за майката, то може да се свали доста.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот silver933 » 29 Яну 2017, 09:19

Rali_hr написа:МНого жени успяват да свалят излишните си килограми и от преди дори, когато забременеят, въпреки повечето килограми и наистина така се случва. Да, всичко може и да е до начин на живот, но и как действат хормоните е важно, когато се случи така, че те се задействат положително за майката, то може да се свали доста.

Тея са малко късметлийки, повечето си раждат дебели, остават си дебели или стават още по-дебели. :roll: Все пак въпреки хормоните от раждането, които се размистат, то от друга страна трябва и жената да има желание да отслабне, а това не става с набиването на филии и манджи постоянно, трябва си диета, дории по време на бременността храненето може да е пълноценно и много качествено, така че да редуцира теглото си. Бременна не означава, че трябва да яде за трима.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот lini_leni » 30 Яну 2017, 15:25

Мисля, че допустимите от лекарите килограми, които може да качи една бременна, са 15 кг. Всичко над тях вече не е добре дошло. Дали има жени, които се вместват в тях? Повечето май прехвърлят.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот La_bomba » 28 Мар 2017, 11:33

lini_leni написа:Мисля, че допустимите от лекарите килограми, които може да качи една бременна, са 15 кг. Всичко над тях вече не е добре дошло. Дали има жени, които се вместват в тях? Повечето май прехвърлят.

Малко са жените, които успяват да качат само 15 килограма, даже аз съм чувала, че около 12 килограма е един вид максимум. но когато започваш бременността от 115, какво се случва с бебето, с раждането, с тялото, не е ли твърде опасно?
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Мар 2017, 22:44

До колкото съм наясно, май за бебето няма рискове по-големи, рисковете са за майката и за това да не повишава кръвно, корто е опасно за ббето но се регулира. Все пак в много народи дебелите жени са за предпочитане, те успяват да се размножат. Тялото на жената независимо от формите има единствената цел да износи детето. Няма голямо значение слабо ли е дебело ли е.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта