Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Май 2017, 11:55

rabotnata pchela написа:До колкото съм наясно, май за бебето няма рискове по-големи, рисковете са за майката и за това да не повишава кръвно, корто е опасно за ббето но се регулира. Все пак в много народи дебелите жени са за предпочитане, те успяват да се размножат. Тялото на жената независимо от формите има единствената цел да износи детето. Няма голямо значение слабо ли е дебело ли е.

Според някои твърдения, дебелите жени често раждат много дребно бебе, другитвърдят пък, че може да е голямо - около 5 кг. Според трети са застрашени от диабет.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Rali_hr » 30 Май 2017, 11:35

Аз съм чела, че дебелите жени раждат по-дребни бебета. Каквато и да е истината, със сигурност е по-добре жената да е в идеални килограми и размери, когато забременее, но не винаги се случва по поръчка това, което искаме. :roll: Важното е, обаче, дори и при свръхтегло да се опитат жените да се хранят много здравословно и да регулират теглото си...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:55

Няма значение, факт е, че килограмите не пречат на износването на едно бебе! Пречат само на спокойните движения на майката, на свободата и на възможността да се грижи сама за себе си и да е адекватна и подвижна по време на раждането, защото и това е от голямо значение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Snejna » 23 Окт 2017, 13:49

Всяка бременност е рискована и за майката и за детето, не е така лесно. Но с по-пълните жени съществуват рискове от проблеми при раждането, от високо кръвно и т.н.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта