Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Elica » 04 Ное 2016, 12:49

Сестра ми винаги е имала проблеми с киглорамите и вече е далеч над 100кг и сподели, че очакват второ дете. :heartbeating: Беше много притеснена заради килограмите и бременността, дори още се притесняваше да отиде на лекар, за да не я поругаят и да не предизвика подигравки и критика от гинеколога. :-|
Интересно ми е, някоя от вас имала ли е проблеми с килограмите по време на бременността, и как са подходили лекарите към вас? Изобщо.. всичко, което може да е от полза по темата. Много се притеснявам, защото те винаги са искали да имат повече от 1 дете, а тя трудно успява да се справи с теглото си и сега е в много сложно положение, а за аборт не ми се и помисля! Надявам се да помогнете! :grouphug:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Malina » 04 Ное 2016, 13:48

Разбираемо е да се притеснява сестра ти, защото тези килограми не са малко за бременността. Реално по медицински причини, наднорменото тегло до колкото знам няма отношение към бременността. Все пак всяка жена е застрашена от усложнения и преждевременно раждане, аз самата съм пример, забременях 53 кг. с идеалните 168см. и накрая родих в 7 месец, така че гаранции за нищо няма. Килограмите биха предположили повече проблеми с кръвното, но ако си намери правилния гинеколог, няма защо да се притеснява. Много е грозно, когато имаш проблеми с килограмите, това да ти се натяква и от лекарите, все пак..всяка нормална жена знае, когато има проблеми с нещо и не е нужно да й се навира в очите и да се чувства зле.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот ramimni » 04 Ное 2016, 14:12

На нея трябва да й се обърне по-специално внимание, защото килограмите определено имат отношение към бременноста и мисля, че спада към рисковите. Проблеми с кръвното, диабет може да се появи, просто трябва постоянно да е във връзка с лекаря си.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот qwerryyy » 04 Ное 2016, 14:53

Мисля, че няма защо да се притеснява, всяка жена е застрашена от рискове през бременността. Важното е да намери подходящ лекар, който да й помага с бременността и да се грижи за здравето й адекватно. Няма защо да се притеснява, че това би било проблем, за да износи плода, не съм чула да има отношение. Рисковете като гестационен диабет са по-високи, но с добър ендокринолог и това се поправя. Може би в момента е най-важно да й помогнеш да намери добър гинеколог, който да не подхожда с подигравка и грубо към нея и състоянието й.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Lisica » 04 Ное 2016, 16:58

Доста жени с повече килограми свалят по време на бременността или качват съвсем малко, ако си изгради правилен хранителен режим, ще успее да износи бебенцето. Нека да мисли положително, за да не се разочарова!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот mamina » 07 Ное 2016, 09:44

За износването едва ли ще има проблем, но ще й е по-трудно с движенията, да се обслужва. По-добре да потърси начин как да контролира теглото си, за да няма проблеми.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Ное 2016, 13:39

mamina написа:За износването едва ли ще има проблем, но ще й е по-трудно с движенията, да се обслужва. По-добре да потърси начин как да контролира теглото си, за да няма проблеми.

Е те щом вече питат, работата станала.. какво тегло ще контролира... жените които забременяват доста килограми рядко качват много допълнителни. Какво ще контролира.... :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Lollipop » 07 Ное 2016, 16:22

Когато раждах имаше едно момиче може би беше към, 170 кг. когато раждаше. Доста едра... имашае проблеми с раздвижването след секциото, но като цяло каза, че е изкарала лека бременност, а детенцето й се роди живо и здраво! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот Kaya » 07 Ное 2016, 16:42

Трудно би било самото раждане и износване на бебето, чисто физически за жената, но за здравето на бебетата може би няма толкова големи рискове.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Свръхтегло и бременност... възможно ли е?

Мнениеот penelopa » 07 Ное 2016, 22:32

Килограмите ще са повече след раждането, отколкото преди забременяването, но това едва ли ще е чак от такова значение. Бебчето няма какво да му се случи.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта