За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот Kaya » 07 Ное 2016, 16:29

Имам страхотна сокоизтисквачка, която сега ползвам ежедневно покрай зимния сезон, а и децата пият сок, дори и малкия се понаучи. Винаги ми остава много пулп, който не искам да изхвърлям, но и не знам за какво да използвам.
Съгласна съм на всякакви идеи как да се използва пулпа, за да не го изхвърлям, все пак това е голяма част от плода и може да се ползва. Знам, че се правят сладки, соленки, супи дори, но не съм наясно кое и как трябва да се действа с него! Надявам се да помогнете с идеИ! :drinkingcheers:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот balsam » 07 Ное 2016, 17:59

Този, който остава от ябълките, аз го ползвам после да направя щрудел. Замразявам си го и когато ми дойде кефа, го ползвам. А от зеленчуковия ползвам за сосове за спагети или лазаня.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот penelopa » 07 Ное 2016, 21:57

Аз си го правя с кисело мляко и си го хапвам като плодово мляко. Но се е случвало и да го изхвърля.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот roksana » 08 Ное 2016, 09:29

balsam написа:Този, който остава от ябълките, аз го ползвам после да направя щрудел. Замразявам си го и когато ми дойде кефа, го ползвам. А от зеленчуковия ползвам за сосове за спагети или лазаня.


Като се замрази пулпа, не се ли променя вкусът му с после да не става за нищо?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот silver933 » 08 Ное 2016, 09:36

И ние винаги го изхвърляме, защото все нямаме време да се занимаваме с него. Но се е случвало да го запазваме за пълнежи на различни кексове, за супи, за мусака, слагаме направо вътре, плодовия запазваме за кексове, мъфини. Понякога го пасираме на гладка смес с малко мляко и става чуден сладолед. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот black » 08 Ное 2016, 11:24

Много съм доволен, когато не се хвърля нищо :smile: ! А толкова интересни и вкусни сладкиши и киксчета стават като им се сложи такова нещо! Жената прави, а ние лапаме с удоволствие.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот Rali_hr » 08 Ное 2016, 13:49

Винаги ги хвърлям, така или иначе другия вариант е да ги хвана да ги замразявам, някой си път да аги ползвам. А този път я дойде, я не, я в същия момент имам готов пулп от сок преди часове. Така че излитат в коша, колкото и да не ми се иска.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот Snejna » 08 Ное 2016, 15:38

АКо правя супа след като съм правила сок, запържвам с лук и изсипвам в супата, иначе го хвърлям и аз мисля, че е много трудоемко да се запазва, да се замразява и да се ползва някой път.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот Bambaa » 09 Ное 2016, 10:26

Някой път е много ангажиращо. Ако направя сок от краставица и моркови, не мога да ги ползвам за супа. Тази краставица няма място там и трябва да хвърлям, не мога да отделям. Какво остава, ако са повече видове. В манджи или сосове няма такива опасения.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: За какво използвате пулпа оставащ от соковете?

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:41

Ще взема да го отделя и аз за супи, със сигурност ще стане добре.
Bambaa написа:Някой път е много ангажиращо. Ако направя сок от краставица и моркови, не мога да ги ползвам за супа. Тази краставица няма място там и трябва да хвърлям, не мога да отделям. Какво остава, ако са повече видове. В манджи или сосове няма такива опасения.


Не знам твоята сокоизтисквачка как действа, но при моята излиза във външен контейнер излишното, та лесно мога да го изсипя на подходящо място и тогава да продължа с краставаицата, макар че сок от морков и краставица нае бих пила. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта