Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот kauda » 16 Ное 2016, 13:26

Ззимата може да се яде, всичко, което се хапва и лятото, сега има лесен достъп до всякакви храни. Повечето зимни храни са по-люти, защото това подсилва имунитета.
Освен салатите, голямо разнообразие има и от бобови храни, аз лично готвя боб само през зимата, защото иначе ми става много горещо, а сега си хапвам често бобец.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот franky » 16 Ное 2016, 15:45

Зимата предпочитам тези храни, които са типични за сезона и предимно тях ям - ряпа, тиква, зеле, мандарини и портокали и т.н. Тогава са с най-добър и истински вкус.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот qwerryyy » 22 Ное 2016, 13:47

Според мен няма значение сезона, ако искаш да се храниш правилно и балансирано, правилото е едно - протеини и зеленчуци, толкова просто и го има целогодишно.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 14:58

През зимата някои диети са по-ефикасни. Ние през лятото примерно хапваме често скара, навън, нещо сухо, докато през зимата сме у дома на топло и се храним далеч по-качествено и полезно. Не винаги сме на плюс след зимния сезон, но за нас салатата е задължително предястие, а разнообразието е според сезона.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот lini_leni » 22 Ное 2016, 15:36

Винаги се стремя да има салата, но зимата много трудно се справям с тази задача. Дори и тогава има маруля, домати и краставици, но вкусът им не ми харесва. Пък не мога само зеле или картофени салати да предлагам.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 16:26

През зимата е по-трудно, но не забравяйте, че зимата има туршии, които са си полезни и то доста за организма, вярно, че не са пресни, но за пресни храни има пък огромно разнообразие от цитрусови плодове, които са предпочитани от повечето хора :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron