Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Snejna » 08 Ное 2016, 15:02

Тези, които не успяхме да отслабнем за морето, дойде време да слабеем за Нова година. :mrgreen: Затова кажете каква диета спазвате през зимните месеци, вече няма краставици и домати, нито богато разнообразие от плодове и зеленчуци, както през лятото. Споделете по какъв начин сваляте през зимния сезон, защото не е никак лесно да се отърва от моите килограми, които сякаш ме преследват и каквото и да правя те са там.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Andrey » 08 Ное 2016, 16:32

Сменяш летните зеленчуци със зимни кореноплодни - цвекло, ряпа, зеле, моркови и си имаш пак разнообразие. месото си го има целогодишно. Разликата е в това, че по принцип зимата трябва да си хапваш повече калории и веганско-суровоядна диета, за която жените си умирате не е добра идея за зимния период.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Mon_ton » 08 Ное 2016, 17:09

На мен лично през зимата ми е по-лесно да свалям килограми, лятоот ми става лошо от жегите, така че сега всяко гладуване се приема добре от тялото ми. Сутрин хапвам филийка с някакъв постен пастет, на обяд си ям стабилно ядене - ориз, карофи, леща, грах, спанак с ориз, месо със зеленчуци, всичко, което се сетиш, но без хляб, следобед ям 1 банан, а за вечеря ям някаква салата - цвекло с морков най-често.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот MGB » 09 Ное 2016, 09:41

Зимата ми е по-трудно с килограмите, защото по-малко се движа и ми е хубаво да си стоя на топло. Иначе храната ми не се променя кой знае колко. Сезонните плодове и зеленчуци са в менюто ми, не бих казала, че увеличавам месото. Според мен зимата не е подходяща за драстични диети.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:37

Напротив, зимата е по-подходяща да си на диета, защото на мен лично лятото все ми е лошо и ако не ям съм готова да припадна, зимата се чувствам по-добре и тази умора от жегата я няма.
Аз съм се уверила, че най-добрите диети може да ти ги даде диетолог.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Jully » 10 Ное 2016, 15:31

През зимата мисля е най-добре да се спазва по-високопротеинна диета, докато през лятото може да си позволим да изкараме по-дълго време на плодове и зеленчуци. Но така или иначе с всичко се свиква. :smile:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот pitanka » 11 Ное 2016, 11:13

Трябва да се съобразяваме с много неща, които на пръв поглед не взимаме напредвид и изобщо даже не ни хрумва, че имат значение. Всеки сезон си има особености, които се отразяват и в начина ни на хранене и живот даже. Аз мисля, че спазвайки някакво ограничителна диета през зимата, сме много по-податливи на болести, защото ни отслабва имунитета. Не е нужно да се кара на плодове и чай, за да изглеждаме супер напролет. Като ядеш пълнозърнест хляб или пилешко месо и риба, яйца, ядки и се движим въпреки студа и мързела ни, всичко ще е в реда на нещата.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот Snejna » 11 Ное 2016, 11:31

Защо диетата винаги се възприема, като ядене само на плодове и зеленчуци? да, разбирам, че съм казала,, че лятото е по-лесно да изкараш някакви плодови дни, но далеч не съм имала предвид, че сега трябва да ям само кореноплодни, че да отслабна. Бих била отворена и на разнообразни продукти, от различни групи храни, в никакъв случай само плодове и зеленчуци.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот YoLindi » 15 Ное 2016, 17:31

Зимата трябва да ни топли нещо, ако сме кожа и кости, само ще ни е студено :lol: . Това в кръга на шегата, но Аз например през зимните месеци почти не ям тестени храни. Карат ме да се чувствам тежка и все едно ми се лепят по-бързо.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Какви диети са ефикасни през зимния сезон?

Мнениеот dinkog » 16 Ное 2016, 10:40

YoLindi написа:Зимата трябва да ни топли нещо, ако сме кожа и кости, само ще ни е студено :lol: . Това в кръга на шегата, но Аз например през зимните месеци почти не ям тестени храни. Карат ме да се чувствам тежка и все едно ми се лепят по-бързо.

Учудващо, зимата хората залагат на по-стабилните неща, а ти на обратно, предпочиташ да ги ядеш лятото явно. :shock:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта