Всеки учител на психотест всяка година

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот Локумът » 09 Ное 2016, 11:16

Вчера по новините чух, че има предложение всеки учител да ходи на психотест веднъж годишно, в който да бъде отбелязано здравословното им състояние по 9 различни болести, някои от които педофилия, алцхаймер, психически и поведенчески разстройства. Вие одобрявате ли или мислите, че ще е излишно подобно нещо? Учителите са против, а психолози твърдели, че въпреки заболяванията, то това незначело, че пациентита автоматично са опасни. И все пак какво мислите вие? За или против психотестовете за учителите ежегодно?
Моето мнение е твърдо ЗА! Разбирам, че това би застрашило работата им, но не смятам, че е нормално учителка да се разсъблича в час (това съм го виждал са очите си), за да докаже, че не е бременна, друга да цели учениците с тебешири, моливи, химикали (и тва съм го виждал), трети да бие шамари и да гони и удря децата по коридорите и в час. И това го има. Такива хора, явно откачени, не е нормално да бъдат учители.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот red_eyes » 09 Ное 2016, 13:27

За мен е нож с две остриета. Някой нормален може да се изкара не за тази работа, друг пък да е одобрен , а после да се окаже, че бъде провокиран от нещо и откачи. За съм, но ако може да се прецезират нещата, за да не се получават такива ситуации.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот arthurdent » 09 Ное 2016, 14:28

Едно много закъсняло решение.
arthurdent
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Авг 2013, 13:44

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот Elica » 09 Ное 2016, 14:44

Имайки предвид колко луди учители има, със сигурност подкрепям. Завършила съм преди 6 години. Учителката ми по математика ни разказваше по цял час за личния си живот, за тревогите и със синовете й, за мъжа й, познайе кога сме учили. Та яженас и имаше нужда от специализирана помощ и това е.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот Malina » 09 Ное 2016, 15:26

За мен като учител, това би било обидно, какво значи, че трябва да се прави психотест, да не сме някакви потенциални убийци? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот Lili_pili » 09 Ное 2016, 16:09

Ами аз лично знам за една учителка, била в лудницата, която сега преподава на 1 клас, това нормално ли е? Може и да съм тесногръда, но това е прекалено. Не може на деца от 2-3 дена на училище да се изисква от тях и какво ли не.. а тя прави точно това.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот qwerryyy » 09 Ное 2016, 16:38

Няма да е лошо, ако по някакъв начин се занимаят с това, да обърнат внимание на здравето на учителите. Учителската професия е много трудна, а не знам защо го намират за обидно да бъде направен такъв тест, стига разбира сеи той да е истински, защото знаем как се случват нещата при нас. От друга страна четох, че те един вид се противят, защото каква била гаранцията, че като направи теста сега, след 2 месеца няма да откачи. Е, като откачи на следващия тест, ще се види, иначе може да е откачил от години и пак да не стане ясно, докато не пострада някой или докато не влезе в новините с някакво абсолютно неадекватно действие и не бъде посрамен за цял живот.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот BeenieGal » 09 Ное 2016, 16:45

Не разбирам защо учителите се сърдят, това не е лично отношение към всеки един от тях. Просто въвеждане на някакви норми с оглед на времето, в което живеем, и на промените, които търпим. Никой не е застрахован от нервна криза и нервен срив например. Защо да не се вземат превантивни мерки? Иначе после се чудим как може еди кой си да са го допуснали да работи тази работа, нали?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Ное 2016, 16:47

BeenieGal написа:Не разбирам защо учителите се сърдят, това не е лично отношение към всеки един от тях. Просто въвеждане на някакви норми с оглед на времето, в което живеем, и на промените, които търпим. Никой не е застрахован от нервна криза и нервен срив например. Защо да не се вземат превантивни мерки? Иначе после се чудим как може еди кой си да са го допуснали да работи тази работа, нали?

:+1: Наистина, после се чудят и вайкат и възмущават, как не се е обърнало внимание. сега веднъж им дойде нещо свястно на акъла и веднага ще се намери някой, който да каже НЕ! Ако човек няма от какво да се притеснява, кое би било толкова страшно?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Всеки учител на психотест всяка година

Мнениеот M.Tasheva » 10 Ное 2016, 10:15

Малко първосигнално реагират хората, сигурно се притесняват от подобни оценки и тестове, току-виж им открият нещо. Само малко прекалено ми изглежда този тест да е всяка година, чак толкова често не е нужно според мен.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта