Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Локумът » 17 Ное 2016, 16:28

Родителите толкова се и интересуват, па и ккато видиш на вратата да пише сандвич, да не да знаеш сандвича с какво е. Разбрах, че на нашите в стола им дават (на по-малките де), за закуска филия с кебапче. :shock:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот pravilno » 24 Ное 2016, 00:11

Локумът написа:Родителите толкова се и интересуват, па и ккато видиш на вратата да пише сандвич, да не да знаеш сандвича с какво е. Разбрах, че на нашите в стола им дават (на по-малките де), за закуска филия с кебапче. :shock:


Филия с кебапче ли! :shock: :shock: :shock:
Май няма нужда да коментирам, това отговаря на въпроса.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Яну 2017, 16:19

И аз знам, че си хапват такива неща по столовете и то за закуска...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот krasi_more » 02 Май 2017, 10:21

И мен ме притеснява това, което се случва в училищата. Какво ядат децата? Знам, че им дават развалени плодове, кашкавал с годност по 2-3 години... това нормално ли е? Какво друго ядат децата?
А храната, която е в стола каква е?
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот klarissa » 02 Май 2017, 10:59

мисля, че всичко е само на думи, макар че значително се е подобрило поне това, което дават като части от храната. Докато ние като деца ядяхме кожи, мазно и какво ли не, се чудихме как да избираме от чиниите си, сега децата ядат чистото месо. Друг е въпросът, че в момента като цяло храните са изключително вредни по състав.
В училище закуските безплатните често са тутманици, филии със салам и подобни неща, които не мисля, че трябва да присъстват в ежедневното меню на децата. Могат спокойно да закусват варени яйца и пълнозърнест хляб, само че явно това ае твърде скъпо, за да е безплатната училищна закуска.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Май 2017, 11:34

След като родителите нямат изисквания, ще бъде така. Да сте видели някй да протестира и да изисква? Преди дни имаше протест заради тормоза, колко родителя отидоха??? Всеки чака на готово.. и се моли и чука на дърво!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Pipilota » 15 Май 2017, 19:11

Monika_Spasova написа:След като родителите нямат изисквания, ще бъде така. Да сте видели някй да протестира и да изисква? Преди дни имаше протест заради тормоза, колко родителя отидоха??? Всеки чака на готово.. и се моли и чука на дърво!

Глупости, кой ще ти протестира. На нито една родителска среща не е повдигнат въпроса за храната в училище, децат ани ядат по-зле и от прасетата...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот fawla » 21 Юни 2017, 10:44

Вярвам , че става все по-зле, от това, което чувам от децата. Разбрах, че ядат филии с евтини салами, ядат маргарини, ядат кебапчета и какви ли не гадости, вместо да се хранят качествено. Родителите трябва да полагат повече усилия, поне да избягват безплатните закуски, които често са отвратителни.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Jully » 31 Авг 2017, 11:57

Мисля, че не е така зле, както през началото на програмата с безплатните закуски. Тогава ядяха всякакви гадости, това преди 10 години вече. Сега хапват по-добре, но все пак недостатъчно здравословно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот skyfly » 03 Сеп 2017, 07:50

Дъщеря ми е казвала, че имат в менюто филия с грис. Вие бихте ли яли такова нещо, изобщо би ли ви щукнало да направите на детето си да яде филия с грис? Никога, нали? Затова е най-добре родителите да изпращат храната на децата им. Ядат я не защото им харесва, а защото са гладни и знаят, че имат нужда от храна, а не че им е толкова вкусно. Просто давайте на децата дмашна закуска, ако ги научите да хапват у дома, в 10ч заучилище може да им изпратите нещо леко. Ако не закусват, нека да си носят нещо питателно в училище и да се нахранят нормално с вкусна и полезна храна, вместо да ядат някаква гадост от училище.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта