Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2017, 15:08

Няма да се обърне внимание на храненето в училище никога, докато родителите така равнодушно го търпят това хранене. А ние сякаш имаме способността да търпим повече от останалите. Не знам кой нормален човек ще иска детето му да яде боклуци, но за нас няма значение, защото и през другото време ние ги храним с боклуци.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Mon_ton » 19 Сеп 2017, 10:44

За мен не е нормално закуската в училище да е кренвиршка, при положение, че всички дърдорят колко вредни били кренвиршите. :roll: А това е нещо нормално за закуска, всякакви такива тестени и тежки неща са обичайното ядене в училищата. На стола е по-различно, там все още готвят по рецептурник храни, които са си като стандартното готвене у дома - супа, кюфтета с доматен сос, мусака, риба с картофена салата, таратор, пиле фрикасе...
Обяда добре, но безплатните закуски са под всякаква критика.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот svetlozara » 14 Фев 2018, 12:13

Ако родителите притиснат малко да се промени храненето, може и да се случи нещо, иначе не виждам как може да се подобри храната, а и на никой не му дреме. закуските, които се дават са около 40-50 стотинки, какво качество очаквате, че да има и печалба отгоре на всичкото?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Буба Мара » 15 Мар 2018, 14:52

Храненето в училището е вече подобрено, но само на приказки. Забрани да се внася в училище това, онова, ще се хранели децата здравословно. После им подхвърлят смачкан кроасан с малко сирене "за безплатна и здравословна закуска", а рекламират училището като място, където се грижат за здравето на учениците. Да ама не.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2018, 18:00

В училище ядат много гадни неща, щом иснът ми дето не е притенциозен отказва да се храни там! Иначе в г радината не е имал проблем, склонен и да яде нещо, дори и да не му е вкусно. В училище яде по-скоро на сила, защото няма друга опция. Тази година може би ще обсъждаме дали изобщо ще се храни на стола.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот ivan.stoqnov » 16 Авг 2018, 18:05

Че от къде да дойде това подобрение, бе хора... Аз бях изумен как може да се дава за закуска в училище снакс, сок и сладко десертче на децата, след като и туй открих в чанатат на сина ми миналата година, но явно може... Вече нищо не може да ме учуди.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2018, 16:16

ivan.stoqnov написа:Че от къде да дойде това подобрение, бе хора... Аз бях изумен как може да се дава за закуска в училище снакс, сок и сладко десертче на децата, след като и туй открих в чанатат на сина ми миналата година, но явно може... Вече нищо не може да ме учуди.

Тези неща не са от безплатните закуски, но може да са почерпка, да не говоирим, че има лафки в самите училища, от където децата могат да си купуват много сладки и вредни глупости.
На децата им дават мазни закуски, филии с кофти салам.
По-добре дори и филия, да е поне с купени у дома колбаси, за да се знае какво точно слагаме на децата си в чантичката.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот ivan.stoqnov » 20 Авг 2018, 16:57

Rali_hr написа:
ivan.stoqnov написа:Че от къде да дойде това подобрение, бе хора... Аз бях изумен как може да се дава за закуска в училище снакс, сок и сладко десертче на децата, след като и туй открих в чанатат на сина ми миналата година, но явно може... Вече нищо не може да ме учуди.

Тези неща не са от безплатните закуски, но може да са почерпка, да не говоирим, че има лафки в самите училища, от където децата могат да си купуват много сладки и вредни глупости.
На децата им дават мазни закуски, филии с кофти салам.
По-добре дори и филия, да е поне с купени у дома колбаси, за да се знае какво точно слагаме на децата си в чантичката.

Точно закуската си беше, но хайде сега да не връщаме темта, че бая пара вдигнахме родителите. А на лафките малките не ги пускат, чак след 5 клас вече могат да си купуват вредни неща сами.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 17:01

Ние в градината подбираме храната, така че предполагам, че и в училище ще е така. От повечето коментари разбирам, че не е добра храната. Много тъжно - лоша храна, понижен спорт и редица други неща се комбинират успешно и водят до различни болести.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:35

Frac написа:Ние в градината подбираме храната, така че предполагам, че и в училище ще е така. От повечето коментари разбирам, че не е добра храната. Много тъжно - лоша храна, понижен спорт и редица други неща се комбинират успешно и водят до различни болести.

Затова родителите намират вариант да водят децата си на тренировки извън училище и да им осигуряват по-вкусна и пълноценна храна и ги изпращат като номади с 10 кутии за деня храна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта