Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2018, 12:10

Само се говори за това, но май реални мерки не са се взели, сега от Food Revolution събират снимки на лафките в училищата, ами това, което видях аз е потресаващо, но лошото е, че реално в нито едни хранителен магазин не може да се купи качествена храна, която да бъде изядена на крак. Дори и да променят лафките, с какво ще заменят бейк ролса? С ябълка? Кой ще се нахрани с ябълка?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот velvet_81 » 24 Окт 2018, 09:06

Много е щекотлива темата. На карта са заложени толкова икономически интереси на бизнесмени и/ или влиятелни публични личности, че ми се струва много трудно осъществимо. Вярвам че е възможно, но само ако го поискат и хората по висшите етажи. И ако промяната тръгне в двете посоки - от горе надолу и от нас, като родители. Само тогава ще се срещнем някъде по средата. Иначе разминаване винаги ще има.
Аз, например, около училището на дъщеря ми не съм видяла да се продават плодове. И причината е че се търси джънка от близкото магазинче.
Имаме щастието на територията на училището да няма лавка, а и децата са още малки. По-натам се надявам да има що годе изградени хранителни навици, за да преценя сама.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот skyfly » 24 Окт 2018, 09:10

velvet_81 написа:Много е щекотлива темата. На карта са заложени толкова икономически интереси на бизнесмени и/ или влиятелни публични личности, че ми се струва много трудно осъществимо. Вярвам че е възможно, но само ако го поискат и хората по висшите етажи. И ако промяната тръгне в двете посоки - от горе надолу и от нас, като родители. Само тогава ще се срещнем някъде по средата. Иначе разминаване винаги ще има.
Аз, например, около училището на дъщеря ми не съм видяла да се продават плодове. И причината е че се търси джънка от близкото магазинче.
Имаме щастието на територията на училището да няма лавка, а и децата са още малки. По-натам се надявам да има що годе изградени хранителни навици, за да преценя сама.

Проблем е, че няма и добър избор за храна, плодовете се сочат като добър избор, но всъщност не могат да нахранят едно подрастващо дете и ако под някаква форма успеят да заситят дете във 1-2 клас, то по-нататък ще е трудно. В магазините изобщо, самата ни индустрия не предлага нещо по-здравословно, нещо по-различно, което могат да си купят децата. То дори и себе си да видим, като работещи, ако не си носим от дома нещо подходящо, то в хранителния магазин до работа ни очаква огромно количство от пакетирани стоки и реално никаква качествена храна. И все пак има малко лък надежда, защото все повече фирми предлагат и алтернативни здравословни храни, без захар, без оцветители, категоризирани като био, еко, здравословни. И пак, бисквитата не е истинска храна.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта