Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Pipilota » 09 Ное 2016, 17:18

Знаете, че от 1 ноември влезе в сила нов закон, според който всички столове и лафки в училищата трябва да предлагат храни по БДС, без хидрогенни и палмови масла и т.н. Но само като се замислим какви снимки сме виждали на закуските в училищата на децата, сега мислите ли, че това се е променило или отново ще има измами и неспазване на закона? :?:
Много ми е чудно, дали от вашите по-големи деца сте разбрали, да се е подобрила храната и да им е станала по-вкусна? Синът ми не казва нищо, продължава да твърди, че закуските безплатните са гадни, а в стола не се храни, понеже не е на занималня. Малкият ми син от друга страна си хапва всичко още от преди, а е и твърде малък да даде отговор на въпросите ми. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Nightmare » 09 Ное 2016, 17:49

Аз нямам такива надежди, че ще се промени качеството на закуските. Уж вкараха някакви правила, изисквания, но нищо подобно не се изпълнява и всичко си е по старому.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот M.Tasheva » 10 Ное 2016, 09:52

Много са малко училищата, които имат възможност сами да приготвят храната за учениците си. Там може и да се спазват някакви изисквания и да имат хубав вкус. Но тези, които ползват кетърингови фирми, са под всякаква критика.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Pipilota » 10 Ное 2016, 10:02

Вчера малкия донесе парченце кашкавал, вакуумирано, 30 грама, по състав изглеждаше добре, имаше и табелка БДС. За първи път се случва да донесат някаква такава храна у нас. :roll: Искрено се надявам безплатните им закуски да са подобрили качеството си!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Lollipop » 10 Ное 2016, 11:53

И преди не сме виждали с какво се хранят децата ни и трябва да разчитаме на това, че просто го ядат. Все пакп се надявам с тези стандарти наистина качеството да се е повишило и в момента да ядат по-разумно, отколкото преди. Ако наистина се ограничат и боклуците в лафките ще е страхотно, във всяко училище има лафки и гледам децата тичат от там с разни кубети, чипсове, вафли, все неща неподходящи за училище мисля. Могат да се измислят толкова здравословни алтернативи, но нали .. няма да са удобни за правене.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот silver933 » 10 Ное 2016, 12:39

Направете си експеримент и помолете детето ви да донесе храната, която получава от училище вкъщи. Разбир асе, ако ядат супа няма как да стане, но например, ако е сандвич или кифла, нека я прибере в торбичка в чантата, така ще разберете с какво се хранят децата. Лошото е, че наистина не виждаме какво ядат. А факта, че главно закуските им са от слайс шунка, малко 2- 3резена краставаица и огромно количество тесто, изобщо не е за коментиране. Не може от държавата да се вайкат, че децата са болни и дебели и да ги хранят с тесто, необходимо им за целия ден, само ведно хранене.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот svetlozara » 10 Ное 2016, 16:21

Дано наистина да се е подобрила храната в училище и да не се подиграват с децата ни, но като знам как самите ние храним децата си, не знам защо имам претенции, или мож еби защото смятаме, че държава ни е длъжна, а ние самите може да си правим, каквото си поискаме. :roll: Всяка сутрин виждам едно доста пълно детенце, което вместо да бъде научено да се храни по-добре и да му се обърне внимание, яде всеки ден по огромна мазна пица, баница, тутманик от закуските до училището. После тези родители какво изискват от държавата и от фирмите, предлагащи храна...
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Petq.pet » 10 Ное 2016, 16:56

Нямам дете и не знам какво се полага на децата в училище да ядат, но виждам това в лафките, което е под всякаква критика. Разбирам, че това са свободни търговци, които имат павилиончетата, за да печелят. Но след като има списък с храни, които не могат да продават, да го спазват иначе да подлежат на сакции. Децата се блазнят от вредните храни, но като не се предлагат, няма откъде да ги вземат и ще си купят нещо полезно. Не може да стане това веднага, но с течение на времето ще се наложи, стига постоянство и всеки да си спазва отговорностите.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Ное 2016, 17:06

А мога да кажа, че като цяло асортимента не е разнообразенв България. Замислете се вие какво бихте могли да си купите за хапване, ако сте на работа трябва да хапнете на крак,. отидете до магазина - солети, бисквити... салам?! сандвич? не вижцдам нищо полезно в това.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли, че се подобри храната в училище?

Мнениеот отчаяна » 10 Ное 2016, 18:13

Щом почнаха да дават плодове, пак добре. Преди и това нямаше.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron