Опасно ли е да се шофира при бременност?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот silver933 » 10 Ное 2016, 12:26

Жена ми има книжка от година и активно кара колата, :car: но вече в напреднала бременност и я убеждавам, че може би е време да спре да шофира, защото мислите й са по-отнесени, по-притеснена е по-лесно променя настроенията си и може тя самата да бъде опасна за себе си и за околните участници в движението. Тя обаче казва, че преигравам и няма нужда да спира да шофира. Вече се случи веднъж да има малък инцидент и започна да обвинява случайността, само и само аз да съм крив. Не искам да я отказвам от шофирането, искам обаче в момента, когато корема й пречи на движенията, мислите й са свързани с другото дете и раждането и тяхната спогодба, в следващия момент да се забие някъде от глупост и разсейване. Аз ли си въобразявам, или е наистина опасно да се шофира при бременност и как да я откажа? :roll: :car:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:15

Дали е опасно или не, може би всеки може да си каже сам, за себе си> При двете ми бременности сама реших, че не е разумно да шофирам, няма как просто да караш кола, когато корема ти опира във волана, от друга страна постоянно бебето мърдаше. Нямах и достатъчно бързи рефлекси. Жена ти може би не иска да признае, че в момента не е способна, помисли си дали не й липсва нещо, затова да се държи така дръпнато.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот donni » 10 Ное 2016, 13:21

Аз не виждам какво може да попречи на една бременна жена да шофира. Ако е внимателна и разумна, няма проблем. За мен останалите шофьори са по-опасни и от тази гледна точка може би не е безопасно.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот Jully » 10 Ное 2016, 15:37

Не мисля, че е много разумно, особено на по-дълги разстояния в последните месеци. Все пак пътуванията не са препоръчителни, нито нервите и притесненията, а всеки активен шофьор се ядосва и изнервя по време на път. Дори да не направи грешка, то пак може да навреди на бебчето с нервите си и това да предизвика ранно раждане и контракции.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот puhcheto » 10 Ное 2016, 16:22

Когато всичко е наред с бременността, не виждам защо да не шофира. В големите градове, където е и по-натоварено, с какво бързо и удобно да се придвижват? Не съм чула някоя да е имала проблеми, защото е шофирала.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Ное 2016, 17:09

кой знае какво може да стане, остави жената да си кара спокойно, като й казваш, че не може още повече я стресираш.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот Petq.pet » 10 Ное 2016, 17:52

Ако аз съм бременна, с удоволствие ще искам някой да е плътно до мен да ме вози до по-далечни места и да ми носи тежките багажи, които все ще ми се наложи да купувам и нося. И няма да шофирам :grin: .
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот Mon_ton » 14 Ное 2016, 16:46

Когато бях бременна почти не шофирах, едно че все мислих за бебето, друго, че всеки ден имах притеснения, дали пък не му вредя по някакъв начин. Та затова предпочитах друг да ме вози. По-добре, не се знае на какъв ще попаднеш и дали точно в тоя момент бебето няма да ритне, вместо да направиш най-добрата маневра.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот ramimni » 14 Ное 2016, 17:32

Не дай Боже да стане някаква ситуация и да се наложи рязко да набиеш спирачки, коланът може да направи някоя беля според мен.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Опасно ли е да се шофира при бременност?

Мнениеот silver933 » 12 Дек 2016, 15:33

ramimni написа:Не дай Боже да стане някаква ситуация и да се наложи рязко да набиеш спирачки, коланът може да направи някоя беля според мен.

Мхм! аз не се съмнявам в нейните способности, но цялостната ситуация ме навежда на други мисли...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта