Бихте ли ходили на психолог?

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот kauda » 16 Ное 2016, 13:20

За мен си е много полезна дейност психологията, имам роднина, който страдаше от панически атаки и постоянно се притесняваше и имаше сериозни проблеми, пиеше по една чанта лекарства, но благодарение на психолог се подобри положението.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Krum » 17 Ное 2016, 16:08

Ходил съм, когато съм бил в депресия, стигал съм и до панически атаки и психологът ми помогна адски много, затова наистина препоръчвам, когато човек почувстват, че има нужда да го направи, а да не изпитва срам. Много хора се притесняват и че ще похарчат пари, като могат да си говорят с приятели, но не е така, защото там получаваш много сериозна помощ, която е безценна и парите не са от значение. Ако имате грип, пневмония или друго заболяване, ще давате пари, нали? Но защо не се погрижите за душата си?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот puhcheto » 17 Ное 2016, 17:15

Понякога човек има нужда да излее душата си пред непознат, който няма да го съди, няма да му обяснява колко греши и да му натяква.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот BeenieGal » 24 Ное 2016, 11:00

Аз споделям абсолютно всичко с майка ми и тя ме изслушва, дава ми съвети и нямам нужда от психолог. Много силна връзка имаме с нея.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Andrey » 08 Юни 2017, 10:40

Разбира се,няма лошо човек да си търси причини и начини да се избави от някакво неразположение, да речем. Психолозите много могат да помогнат, плюс при тях е, че забелязват неща, които останалите не откриват.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Kremiliya » 17 Яну 2018, 12:31

Няма нищо срамно да се ходи на психолог и да се намери наичн да се помогне на мисълта, много често тя ни кара да правим едни и същи грешки, на които ние им казваме навици.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Lisica » 07 Фев 2018, 11:15

Бих,имам няколко познати, които по стечение на обстоятелствата ходят на психолог - най-често заради някаква травма, особено, ако са с деца, явно психолога е освен за децата и за тези, които го гледат (родители, роднини). Всички са много доволни и споделят, че се чувстват много добре от тези посещения.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот svetlozara » 14 Фев 2018, 12:06

Психолозите помагат много, могат да помогнат с отглеждането на децата има си начини, по които да подобрят положението, само желание да имат хората.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Тъжна Луна » 12 Мар 2018, 15:20

Аз съм мноооооого подозрителна към психолозите. И предубедена към това до колко си разбират от работа. В наши дни всеки е завършил психология и социални дейности и познавам немалко, които са баси снобарите, говорят приказки на изуст .. изобщо фани единия и прасни другия
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот cakes » 12 Мар 2018, 18:09

тъжната луна е права!
99% от психолозите са некадърни снобари, а другият 1% са сребролюбци.
Минах поне през трима частни и безброи училищни откакто бях на 10г. Едните ми казваха че живота е тъжен и ме разбират, ма нищо не правеха, Другите търсиха причините за "неприемливото поведение" в това че тате не си бил у дома.
Трибуквен, не може да ми искат 50 лв за 40 минути общи приказки - тия пари могат да идат за кафе с някоя приятелка и да са по-полезни!
Аватар
cakes
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Мар 2018, 14:44

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron