Бихте ли ходили на психолог?

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2018, 19:21

Бих ходила да, но не при психолог приятел и не ако не го чувствам така. Мразя да ми обясняват нещата научно, да ме сочат, че съм подвластна на чувства, повечето психолози, които познавам (общо 5 на брой) имат една и съща тоналност, когато ти обясняват. направо ме побърква това. Един от тях ми е близък приятел от 15 години... трудно ми е да говоря с него. Затова човек не бива да се среща и да разговаря професионално с приятел. :) понякога имаш нужда от суровата истина от някой друг, но не близък твой човек.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот mariyana » 13 Мар 2018, 17:38

Имам една приятелка, която е психолог, често разговарям с нея, когато имам проблеми и винаги много ме успокоява, така че бих ходила на психолог.
mariyana
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Фев 2018, 01:06

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Shushka_95 » 13 Мар 2018, 17:48

Никога не съм ходила, но приятелят ми е на мнение, че трябва да го направя. Напоследък изпадам в състояния относно моите килограми. По принцип съм 55 килограма, което е нормално за моята възраст, ръст и т,н. но аз не се харесвам. Постоянно плача и гледам в една точка. Сънувам кошмари, че съм дебела. Приятелят ми е на мнение, че ми трябва професионална помощ и сега съм започнала да си търся психолог.
Shushka_95
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Мар 2018, 17:24

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот orck » 14 Мар 2018, 15:34

Shushka_95 написа:Никога не съм ходила, но приятелят ми е на мнение, че трябва да го направя. Напоследък изпадам в състояния относно моите килограми. По принцип съм 55 килограма, което е нормално за моята възраст, ръст и т,н. но аз не се харесвам. Постоянно плача и гледам в една точка. Сънувам кошмари, че съм дебела. Приятелят ми е на мнение, че ми трябва професионална помощ и сега съм започнала да си търся психолог.

Един добър консултант би би бил полезен, да.
Но също толкова полезно може да е и прегледче на хора, умиращи от хранителни разстройства.
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:06

Със сигурност когато човек има подобни мисли и се държи по този начин абсурдно, трябва да отиде на психолог. Мозъкът си играе често шега с нас и се вглабяваме в пълни глупости.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот bonbon » 14 Мар 2018, 17:41

Като усетя, че яко ми хлопа дъската и не мога да се поцная, ще отида. Въпроса е кога ще се усетя и накарам да отида :lol:
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2018, 11:00

bonbon написа:Като усетя, че яко ми хлопа дъската и не мога да се поцная, ще отида. Въпроса е кога ще се усетя и накарам да отида :lol:

То даже не е нужно да ти хлопа нищо, може да отидеш и ей така, да си поговориш, ако нещо ти тежи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот mariyana » 25 Май 2018, 11:16

В България само го приемат, че ако отидеш на психолог, нещо не ти е добре, а това е най-голямата глупост.
mariyana
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Фев 2018, 01:06

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Dipsy » 25 Май 2018, 16:22

Бих отишла на психолог, шото винаги има какво още а се желае по отношение на развитието на личността ми. много съм готина и да кажем успешен човек, но винаги може да бъде по-добре, а и това че някой някъде някак е успял не значи,че емоционално е ок. Само дето нямам пари. И до там. :roll:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот kalina_216 » 25 Май 2018, 16:28

mariyana написа:В България само го приемат, че ако отидеш на психолог, нещо не ти е добре, а това е най-голямата глупост.

Така е, а е нещо нормално и ти помага да погледнеш и себе си и случващото се от различна гледна точка. А и помага да поправим връзката си, да си помогнем да се обичаме повече и ние самите и помежду си.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron