Бихте ли ходили на психолог?

Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот svetlozara » 10 Ное 2016, 15:51

Много се чудя дали да не тръгна на психотерапия, имам доста проблеми - в работата, в личния живот, здравословни.Вече се чувствам затворена в един омагьосан кръг и се чувствам зле. Говоря с приятели, но не получавам необходимата подкрепа, или може би получавам твърде голяма такава, и аз не знам какво точно искам. Имам необходимост някой да ми покаже различни пътища, които аз не виждам и може би да погледна над живота си по различен начин. Някой от вас ходил ли е на психолог, получил ли е адекватна помощ и изобщо помогнали ли са ви?! :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот отчаяна » 10 Ное 2016, 18:00

Аз съм ходила два пъти. Първият бях доволна, вторият не. Много зависи на какъв терапевт ще попаднеш и дали ще ти допадне като професионалист.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот fawla » 11 Ное 2016, 11:11

Н есъм ходила, но имам приятел психолог, той ми е казвал, че мен не би могъл да ме консултира, защото сме приятели и той би бил пристрастен, макар че винаги ми помага. Мога да кажа, че определено има своите ползи.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Snejna » 11 Ное 2016, 11:26

Svetlozara, след като чувстваш, че имаш нужда, задължително отиди на психолог без да се притесняваш, но ще ти бъде трудно да си намериш подходящия човек. От веднъж също не можеш да очакваш много, трябва да има приемственост и няколко пъти да посетиш дадения специалист, за да имаш подобрение. Не, че нещо нали ти е сбъркано, но за да почувстваш самата ти удовлетворение и успокоение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот mimeto90 » 11 Ное 2016, 12:19

Винаги бих отишла, когато почувствам, че съм в безпътица или че нещо не върви както трябва. Не го смятам за срамно, а за възможност да погледнеш малко над нещата и да намериш вярната посока.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 14:53

Ходила съм след една тежка за мен загуба и тогава тръгнах на психолог и потърсих начин да се справя с положението и всичко да се подобри, при мен имаше голяма полза и намерих наистина подобрение и плюсове за здравето си, станах много по-спокойна и сякаш придобих различни умения как да реагирам в различни ситуации. Затова и аз мога да ти препоръчам, ако имаш някакви съмнения, не се притеснявай да потърсиш специалист, който да ти помогне да се справиш с положението, в което се намираш. Може би нямаш проблем с околните, а проблемът е вътре в теб, много е важно обаче, да си отворена към това, което ще ти каже, защото много хора не искат да приемат грешките си и се чувстват едва ли не обидени на психолога. Неговата цел не е да те накара да се чувстваш зле, или недостоен човек, неговата работа е да ти покаже грешките, а ти сама да си направиш необходимите изводи за себе си и да знаеш за напред кое е правилно и кое не.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Harmony » 15 Ное 2016, 17:05

Досега не съм ходила, а може би е трябвало. Нямаше да ми се налага сама да търся отговори и пътища, много по-трудно е така.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Ное 2016, 17:14

Harmony написа:Досега не съм ходила, а може би е трябвало. Нямаше да ми се налага сама да търся отговори и пътища, много по-трудно е така.

Отново ти сама щеше да търсиш пътищата и отговорите на въпросите си, не разчитай, че някой друг е щяло да го направи вместо теб, но може би щеше да получиш някаква по-различна подкрепа и по-различна гледна точка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот Lyomi » 16 Ное 2016, 10:34

Именно затова не виждам смисъл да се ходи на психолог, защото в крайна сметка всичко си зависи от теб и твоите решения. Какво ще ми помогне постоянно да ме питат как се чувствам, какво мисля като това не ми помага?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Бихте ли ходили на психолог?

Мнениеот miron » 16 Ное 2016, 11:18

Lyomi написа:Именно затова не виждам смисъл да се ходи на психолог, защото в крайна сметка всичко си зависи от теб и твоите решения. Какво ще ми помогне постоянно да ме питат как се чувствам, какво мисля като това не ми помага?

Не е точно така, това означава, че ти в момента отричаш една от най-древните професии и ги мислиш за безсмислени. Психологията е наука и може да ти "отворят" очите за неща, които изобщо не си подозирала. Ако се чудиш какво ти куца примерно във връзката, чрез правилния разговор, могат да те насочат и сам да откриеш кое е това, което ти е пречило примерно, да имаш пълноценна връзка. А сам може да си ровиш в една посока и да не постигнеш нищо. Докато не отидеш на психолог, няма как да знаеш как помага, но помага със сигурност. Най-малкото да има с кой да споделиш и да те изслуша и да ти даде правилните съвети е много ценно, особено, ако ти се е случило нещо от голямо значение в живота ти.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта