Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот Kaya » 11 Ное 2016, 15:22

CLA ( конюгирана линолова киселина) е естествено вещество,което оказва влияние върху метаболизма, помага за изграждането на мускули. Тази добавка се препоръчва и за жени с проблеми с щитовидната жлеза, както и при хора с диабет. :roll:
Аз нямам проблеми с жлезата, но имам доста изостанали килограми от раждането,което не се повлияват, затова реших да потърся по-здравословни варианти и все пак и някакви добавки,които биха ми били от помощ.
Мой познат, който се занимава с фитнес активно, сподели, че тези добавки действат много добре върху жените и постигат много добри резултати.
Някоя ползвала ли е такава добавка и може ли да кажете, че сте получили някакви добри ползи от нея? :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот Mon_ton » 11 Ное 2016, 17:09

Не съм ползвала такава добавка, но звучи безопасно, защото прочетох, че си е напълно натурално, което е просто вещество, което така или иначе отделяме по малко или по много. Но като всяко нещо аз бих ти препоръчала да попиташ лекар преди да пробваш.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот fairy » 11 Ное 2016, 17:15

Слушам и аз колежките, че питат и разпитват за тези добавки, поръчват, но аз не се престрашавам още. Пък и не съм много запозната с тях и тяхното действие.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот Andrey » 11 Ное 2016, 17:27

Ефикасно е много при жените, които обаче и тренират, много е важно да не пропускате това, изграждането на добра мускулна маса си има своето значение. Кла може да помогне абсолютно, но не пренебрегвайте и спорта! Така ще постигнете добри резултати, разликата е в това, че при една диета, и изполването на някаква добавка без да знаете какво има в нея, то много често губите мускулна маса и така сваляте килограми, губите вода, рядко и трудно се стига до горенето на мазнини. Кла действа точно на това и спомага горенето на мазнините.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот zagrijena » 12 Ное 2016, 16:17

Значи няма смисъл да се пиеч ако не се тренира и то сериозно, така ли? Аз мислех да си взема, но сега малко се разколебах, като прочетох мнението на Андрей.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот mamina » 14 Ное 2016, 10:37

Човек трябва доста да се поинтересува и да прочете преди да започне да пие едно или друго. Всяка подобна добавка си има конкретно действие. Като я пиеш и чакаш без да положиш нужните усилия тя като чудодейно хапче да извае тялото ти от нищото каква ще я свършиш?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 12:56

Аз до колкото разбирам, не е задължително да се спортува, но е важно, за всяко едно отслабване е важен спорта. Хубавото, което за мен е плюс е, че се запазва мускулната маса, когато се приема добавката, защото много често се топят не мазнини, а се почва от мускулите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот black » 14 Ное 2016, 15:29

Вярно ли е, че когато се пие CLA и се спазва диета едновременно, без тренировки, се намалява на сантиметри, а не в килограми?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот Rali_hr » 14 Ное 2016, 16:03

Абе, давйате да си вземаме, пък каквото стане накравя, след като е натурално, повечето продукти са плашещи какъв състав имат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Хранителни добавки с КЛА за отслабване?

Мнениеот penny » 15 Ное 2016, 11:03

Използването на CLA при отслабване има действие да се намалят и някои странични ефекти като депресия, раздразнителност, кожни проблеми, загуба на коса и др.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта