Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Yunona » 05 Фев 2017, 10:03

Сега виждам тази тема и... малко е да кажа, че съм потресена. Наистина няма край човешката мъка. Здраво и право момиче да се самоунищожава така е непоносима мисъл за мен като чужд човек, а на майката просто не мога да си представя какво и е...
Това дете има спешна нужда от психолог. Възможно е нещата да са много по-сериозни от ината, от пристрастяването към вредните напитки и от пренебрегването нещо толкова необичайно за възрастта като изпускането. И да не бях учила няколко вида психология, бих се притеснила, че момичето има неосъзнати суицидни намерения. Много кураж желая на майчето, ще и трябва!
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2017, 10:10

Yunona, как се кара тийнейджър на психолог... при тях всичко е толкова трудно :/
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Yunona » 06 Фев 2017, 11:04

Krum написа:Yunona, как се кара тийнейджър на психолог... при тях всичко е толкова трудно :/


Трудно се кара тийн на психолог, съгласна съм... Но трябва да има начин. Ако трябва - и с по-крути мерки. Това не е дете, а девойка, вече надхвърлила истинската тийнейджърска възраст. Може да се опита и с по-сериозни методи. На 18 години повечето от момичетата са преминали през пубертета. Момчетата вървят малко по-назад в това отношение.
Майка на две пораснали дъщери съм, а и в нашия род момичетата са преобладаващи и виждам как на 18 години пубертетът наистина е зад гърба им. Докато във възрастта 13-17 трябва наистина да ходиш на пръсти и да внимаваш да не нараниш крехката им чувствителност, на 18-19 вече може проблемите да се наричат с истинските им имена и да се предлагат решения. А младият човек да вземе решение и да си носи последствията. Като не иска да ходи на психолог, няма да давам джобни пари, за да се трови. Да си намери работа, за да си захранва вредните навици. От мен винаги ще има хладилник, зареден със здравословни неща. Но дотам. Мисля си обаче, че не всеки е готов така драстично да постави нещата.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот M.Tasheva » 06 Фев 2017, 11:45

Когато видиш, че нямаш друг изход и това си способен да направиш, макар детето ти после да те обвинява във всички грехове на земята. И аз така разсъждавам, но може би наистина не всеки би прекрачил някои граници, за да помогне на детето си.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот mix_twix » 24 Мар 2017, 15:02

Само с говорене за тея режими и обяснения, че всъщност не са така полезни могат да помогнат да се справите с такива новости и изненади.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот skyfly » 12 Сеп 2017, 12:34

Добър пример им трябва на децата. Не може те да ви виждат как вие ядете чипс, пиете бира, хапвате вафлички, а вие да искате детето ви да не близва енергийни напитки. Но за това е трябвало да се мисли доста по-рано, а не когато стане факт, още като малки децата трябва да се учат какво е полезно и какво не.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 15:20

И това ще мине като мода при дъщеря ти, всички имат такива моменти, в които ядат каквото намерят без да мислят изобщо за здравето си. Колкото повече го правиш на в ъпрос, толкова повече ще се бунтува.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2017, 10:38

Сега става все по-модерно да се хранят здравословно, може да използваш това като плюс и като довод да промени начина си на мислене и да премине в другата посока, така да се каже.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Kremiliya » 14 Дек 2017, 13:35

Скоро ще започне да се интересува от здравословно хранаене и начин на живот и съм сигурна, че тогава ще спре да консумира такива боклуци.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот kalina_216 » 03 Яну 2018, 13:21

На нея пък ккак не й влияе негативно консумацията на толкова много боклуци, не знам направо... :shock: аз сега на празниците хапвах и пийвах доста вредни неща, сега се чувствам като парцал, а какво ще е, ако това е ежедневие..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта