Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот sansa » 12 Ное 2016, 21:28

От известно време дъщеря ми почна да се изпуска. Не го прави постоянно, но, когато и се пишка и няма наблизо тоалетна е много вероятно да намокри клина. Голяма е. На 18 години е. Обича да пие много коли, кафета,лимонаде, eнергиини напитки и всякакви течности. Мисля, че не и влият добре, но тя без кола неможе. Купих и памперс гащи за възрастни, защото ми умръзна от напикани дрехи. Накарах я да ги носи и сега дрехите и са сухи. Тя е доволна но аз искам да я накарам да спре с кафетата, колите, енергиините напитки и всякакви ненужни течности, защото според мен заради тях се изпуска. Немога да я накарам, защото тя ги обича и не се съгласява да спре да пие.
sansa
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Ное 2016, 20:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот klara » 14 Ное 2016, 09:56

Не съм много наясно с това, но не виждам защо тези напитки я карат да се изпуска. Възможно ли е причината да е друга? За едно толкова младо момиче съм съгласна, че енергийните, колата и кафетата не са най-доброто, оставам с впечатлението, че доста прекалява с тях. Първата стъпка според мен е първоначално да успеете да я накарате да ги намали. Вкъщи не купувайте кола, ако трябва и вие не пийте кафе, за да не я дразните. Тя разполага ли със собствени средства, работи ли? Ако е така, много по-трудно ще бъде.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот sansa » 14 Ное 2016, 10:47

klara написа:Не съм много наясно с това, но не виждам защо тези напитки я карат да се изпуска. Възможно ли е причината да е друга? За едно толкова младо момиче съм съгласна, че енергийните, колата и кафетата не са най-доброто, оставам с впечатлението, че доста прекалява с тях. Първата стъпка според мен е първоначално да успеете да я накарате да ги намали. Вкъщи не купувайте кола, ако трябва и вие не пийте кафе, за да не я дразните. Тя разполага ли със собствени средства, работи ли? Ако е така, много по-трудно ще бъде.


Тези напитки съдържат химия и мисля, че тялото иска да я изхвърли по най-бързия начин и затова се изпуска.
Аз и давам по 40 лева на седмица и тя неработи.
sansa
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Ное 2016, 20:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот roksana » 14 Ное 2016, 11:33

Че са химия, химия са, но много хора ги пият и не се изпускат. По-добре да отиде на лекар. Колкото до спирането им от дъщеря ви, тя е голям човек вече и трудно ще промените мнението й. Трябва да действате много умно. По сто пъти на ден да й повтаряте, че трябва да ги спре, няма да постигнете нищо друго освен да й досадите и напук да започне да ги пие още повече. Предложете й сделка - за една седмица да спре и да пие пресни сокове например. Ако издържи ескперимента, може да си промени отношението и да спечели от вас нещо, което много желае :wink: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 11:41

Значи има нещо сбъркано в щерка ви, макар че тая е 5842352 подред тема във форума,с вързана с тея памперси за стари хора, не вярвам, че това в действителност е чак толкова голям проблем, та не мога да приема, че всичко написано от вас е истина. :mrgreen:
Но добрия човек в мен ме кара, все пак да ви дам съвет, туко виж пък вие сте капка в морето, която казва истината.
Дъщеря ви има нужда от лекар, и то не от какъв да е от психолог, няма нищо нормално в това, да си на 18 години, в разцвета на годините си, когато искаш да си красив и всичко останало и да се напишкваш и това да не ти е проблем. :nono: Значи, освен физиологическия проблем, помислете добре дали няма и такъв с главата. :poke: А що се отнася до това да я накарате на сила, обяснете й, че скорсо може да стане 100 кг ида си довлече толкова проблеми със здравето, та ще си мечтае да се изпуска. Ако и това не стане, може би е време да я оставите да си чупи главата. Спрете й джобните, нека да се оправя сама, кажете й, че вие пари да си разрушава тялото няма да й давате. :!:
От друга страна, ако имате някаква добра връзка по между си, може да пробвате с добро и да й предложите, вместо да я изнудватя с горенаписаното, може да реши да го направи от любов към вас и прпимерно 2 седмици да не пие, или поне да ограничи количеството до 1 на ден и да видите дали ще има подобрение. Съгласете се, че не е много секси да ходиш с памперс, чак се чудя на тая простотия... :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот sofi_black » 14 Ное 2016, 16:14

Зависи от нея дали ще престане да ги пие или не. Как е започнала да пие толкова много? Не можахте ли още в началото да я спрете?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот sansa » 14 Ное 2016, 21:49

sofi_black написа:Зависи от нея дали ще престане да ги пие или не. Как е започнала да пие толкова много? Не можахте ли още в началото да я спрете?


Когато започна да яде основно сухи храни, като пици реши да почне да ги комбинира с различни вредни напитки. Тя пие кафе по три пъти на ден.
Казвах и да не пие толкова много, но тя ми казваше че е жадна и няма как да не пие.
sansa
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Ное 2016, 20:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот julianne » 15 Ное 2016, 09:13

Нещо сбъркано има тука, как с кафе ще си утоляваш жаждата!? Колата и енергийните напитки също не могат да я утолят, даже я засилват. Дъщеря ви като не работи значи по цял ден е навън и така както чета и вкъщи не яде, щом кара на пици и подобни. Явно вече си е изградила начина на хранене и сега ще ви е много трудно да я върнете към нещо по-нормално. Зависи какъв характер е тя, но със спиране на джобните едва ли ще постигнете нещо друго освен кавги и скандали.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Snejna » 15 Ное 2016, 12:44

Освен да се научи сама да се стреми към здравословното друго няма как да стане. Момичето и за мен не е много в час да е щастливо и доволни, че носи памперси.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот lussy » 15 Ное 2016, 13:28

Опитайте се вкъщи да я привлечете с по-здравословна храна и говорете с нея. Като отиде да учи студентка, няма ли да й е неудобно с тия памперси?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта