Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот Mon_ton » 14 Ное 2016, 16:24

Помагайте, взехме си куче преди два месеца и е направо кошмарно, преобръща цялата къща. Нарочно избрахме да бъде по-възрастно, т.е. да не е бебе, а е младо куче на 1, 5г. и като е само вкъщи направо преобръща всичко, къса, надъвка дивана, и т.н. А вечер като се приберем е толкова ентусиазирана, че ни вижда, постоянно се навира в нас да я милваме, обожава и малката, оставя се да бъде направо въргаляна в ръцете й и никога не е правила проблеми.
Много сме въодушевени всички от домашната ни любимка, но стоенето й сама вкъщи е непоносимо. Вече сме принудени да я затваряме на терасата или в банята, за да не руши. Как мога да я успокоя, за да не преобръща къщата? Не искам да се чувства като затворник или наказана, когато е сама вкъщи, но от друга страна искам да запазя имуществото ни... Някакви съвети?! :roll: :dogrun:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Ное 2016, 17:05

Кучето има ли си достатъчно играчки? Следвай някаква рутина, когато излизаш, не се сбогувай с него, оставяй играчки и занимания, поощрявай и т.н. може би защото е още на ново място и му е трудно да свикне.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот julianne » 15 Ное 2016, 09:49

Сигурно нямате вариант да го оставите кучето при някого, за да не е само. Много неприятна ситуация, и аз от това съм се притеснявала, когато стане въпрос да вземем куче или коте. Няма ли някакви широки кошари или кафези, които да го ограничават и да не му позволяват да ходи из стаите?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот Krum » 15 Ное 2016, 11:47

Помисли си дали успяваш да разходиш достатъчно дълго кучето, ако е изморено след разходката, няма да има енергия да преобръща къщата. Вземи необходимите там неща за гризане - играчки, има писукащи и какви ли още не, вземи и разни там кокали от кожа, кучетата много ги обичат. Не оставяй дребни предмети, които може лесно да изгрезе.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот analizatorka » 15 Ное 2016, 15:50

Малко шантаво предложение, но ако му оставите телевизора включен, няма ли да се занимава, няма да се чувства самотно и няма да прави бели? Няма да хаби чак толкова ток. :roll: :razz:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот Lili_pili » 15 Ное 2016, 16:32

analizatorka написа:Малко шантаво предложение, но ако му оставите телевизора включен, няма ли да се занимава, няма да се чувства самотно и няма да прави бели? Няма да хаби чак толкова ток. :roll: :razz:

Много интересно, дали наистина ще се чувства, сякаш има компания :eek:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот zagrijena » 15 Ное 2016, 22:17

Може и да проработи това нещо, стига да не се плаши от звуците от телевизора. Или да побърква съседите с лая си :smile: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот dinkog » 16 Ное 2016, 10:30

Повече разходки и повече играчки и по-стабилна рутина, да знае кога се прибираш, кога излизаш и ще свикне.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот Nightmare » 16 Ное 2016, 10:49

Щом търсите начин да решите проблема, това е добре. Други на ваше място щяха директно да го командироват някъде кучето.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Кучето ми преобръща къщата, когато е само!

Мнениеот Snejna » 18 Ное 2016, 11:52

Наистина епохвално, че въпреки,ч е си с малко дете имаш желание да се грижиш и за домашен любимец и не искаш да се отказваш! Ще кажеш, ако положението се е подобрило. Ако имаш възможност, ако ще излизаш за по-дълго, извеждай го за по-приятна разходка, пускай го да се наиграе, за да може да е по-изморен. А след разходка, не бъди много емоционална към него, защото така ще иска още повече да бъде заедно с теб, върши рутинни неща, а като се прибереш не му скачай на врата веднага.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта