Как се приготвят кестени?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как се приготвят кестени?

Мнениеот pravilno » 14 Ное 2016, 16:53

Прияли са ми се кестени, но как да различа тези, които се ядат, от тези, които не стават за ядене? Хубаво, все някак ще открия такива, но как могат да се приготвят? Знам само за печени и варени. Може ли да се приготвят в ястия или да се консервират? Моля, подскажете нещичко, за да си направя кефа :wink: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Ное 2016, 17:04

Значи лесно ще си намериш такива, които се ядат- тях ги продават в магазините, не събирай от улицата, защото ще се затриеш. :mrgreen:
За приготвянето им, вземаш кестена и го сцепваш на кръст отгоре, може да проверяваш така и дали са развалени. Могат да се варят по този начин, после се обелват, може да ги опечеш. Имаше една страхотна рецепта в сайта за печени кестени с нахут в някаква гозба, сега ще потърся! Даже и на мен ми даде супер идея, и ще се пробвам да си направя, миналата година си купих кестени, но се оказаха развалени, точно при тази проверка видях, че са черни и обелих и т.н. доста изхвърлих. :roll: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%8A%D0%BD
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот ramimni » 14 Ное 2016, 17:43

rabotnata pchela написа:Значи лесно ще си намериш такива, които се ядат- тях ги продават в магазините, не събирай от улицата, защото ще се затриеш. :mrgreen:
За приготвянето им, вземаш кестена и го сцепваш на кръст отгоре, може да проверяваш така и дали са развалени. Могат да се варят по този начин, после се обелват, може да ги опечеш. Имаше една страхотна рецепта в сайта за печени кестени с нахут в някаква гозба, сега ще потърся! Даже и на мен ми даде супер идея, и ще се пробвам да си направя, миналата година си купих кестени, но се оказаха развалени, точно при тази проверка видях, че са черни и обелих и т.н. доста изхвърлих. :roll: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%8A%D0%BD


Колко време се пекат и на каква температура? Аз вчера варих, около половин час им отне и омекнаха. Може и в бульон да се варят, ако се ползват после за някакво ястие. Придобиват хубав вкус.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот julianne » 15 Ное 2016, 09:27

Аз в този сайт видях още една рецепта, но не мога да я намеря. Варени кестени, увити в бекон и запечени после. Изглежда много вкусно :grin: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот Snejna » 15 Ное 2016, 12:42

julianne написа:Аз в този сайт видях още една рецепта, но не мога да я намеря. Варени кестени, увити в бекон и запечени после. Изглежда много вкусно :grin: .

Далеч от здравословното е това. :lol: Но може и да стане.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот lussy » 15 Ное 2016, 13:30

Snejna написа:
julianne написа:Аз в този сайт видях още една рецепта, но не мога да я намеря. Варени кестени, увити в бекон и запечени после. Изглежда много вкусно :grin: .

Далеч от здравословното е това. :lol: Но може и да стане.


Стига с това здравословно, някой път и мръвка си е нужна :lol: . Аз трудно се справям с печенето на кестени. все не мога нещо да ги догодя. Слага ли се малко вода в тавата или не?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот Snejna » 15 Ное 2016, 13:34

Не, не се слага вода, ако искаш да ги свариш това е друго нещо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Ное 2016, 13:59

ramimni написа:
rabotnata pchela написа:Значи лесно ще си намериш такива, които се ядат- тях ги продават в магазините, не събирай от улицата, защото ще се затриеш. :mrgreen:
За приготвянето им, вземаш кестена и го сцепваш на кръст отгоре, може да проверяваш така и дали са развалени. Могат да се варят по този начин, после се обелват, може да ги опечеш. Имаше една страхотна рецепта в сайта за печени кестени с нахут в някаква гозба, сега ще потърся! Даже и на мен ми даде супер идея, и ще се пробвам да си направя, миналата година си купих кестени, но се оказаха развалени, точно при тази проверка видях, че са черни и обелих и т.н. доста изхвърлих. :roll: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%8A%D0%BD


Колко време се пекат и на каква температура? Аз вчера варих, около половин час им отне и омекнаха. Може и в бульон да се варят, ако се ползват после за някакво ястие. Придобиват хубав вкус.

Нямам идея, моите така и накрая ги хвърлих, бяха си плесенясяли. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот depladeniq » 15 Ное 2016, 14:02

:jumprope: надупквам ги с ножа на 5-6 места и за няколко минути в микровълновата-щом са готови започват да се разпукват леко-остават мекички
depladeniq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2016, 13:55

Re: Как се приготвят кестени?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Ное 2016, 15:04

depladeniq написа::jumprope: надупквам ги с ножа на 5-6 места и за няколко минути в микровълновата-щом са готови започват да се разпукват леко-остават мекички

Много хитро и бързо, браво!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта