Отслабват ли постите имунитета?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот valiopaf » 07 Фев 2017, 14:22

Започна ли Великденският пост? Защо беше по-строг от Коледния, освен нищо животинско какво още се забранява?
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот Yunona » 07 Фев 2017, 14:55

valiopaf написа:Започна ли Великденският пост? Защо беше по-строг от Коледния, освен нищо животинско какво още се забранява?


Тази година Великденският пост започва на 27. 02.
Наистина е по-строг от Коледния. Докато при Коледния е позволено да се яде и риба, освен през първата и последната седмица и в сряда и петък, както и да се пие вино (пак с изключение на споменатите дни), при Великденския риба се яде само два пъти - на Благовещение и на Цветница. Виното е допустимо само събота и неделя.
Има и още детайли, които се спазват от най-ревностните християни, например: първата и последната седмица не се консумира олио, както и всяка сряда и петък от поста. На Разпети петък не се яде нищо. Така е по канон, а всеки християнин се справя според възможностите и волята си.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот kauda » 07 Фев 2017, 14:57

Аз може да се включа, тази година съм се зарибила, притеснява ме това, че много си ограничавам храненето, но смятам всъщност да преодолея някои неща и да си направя пост за себе си, дори и да не съвпадне с времето, да се пречистя, като запазя опцията да хапвам поне 1 път седмично яйца, предишния път много ми липсваше всичко и не знам дали отслабва имунитета, или влияе на здравето, чувствах се добре, но сякаш не бях в пълна кондиция.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2018, 16:35

Ако се храним еднообразно, отслабнва и без значение, че постим, но ако ядем достатъчно богато, защо да е проблем? Може да се хапват много плодове, зеленчуци, кореноплодни, ядки, семена, бобови.. ама ако я караме на боб и ориз само, естествено, че ще дойдат липси за тялото.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2018, 12:05

точно, ако по време на поста се опитаме да се храним по-разнообразно, може и да си помогнем на имунитета, проблем е, ч емного често забравяме плодовете и зеленчуците и се ограничаваме в картофи, ориз, леща и боб, които, колкото и да са полезни, не са най-добрият избор за ежедневно хранене.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отслабват ли постите имунитета?

Мнениеот maia the bee » 21 Дек 2018, 10:54

Който си е свикнал да не яде месо най-вече, едва ли ще се разболее с постите. Ако обаче човек се храни коренно различно през останалото време на годината, е напълно възможно да се срине с толкова ограничено меню.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта