Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот kauda » 16 Ное 2016, 12:43

Ако има нещо,което съм открила последните години като храна и съм абсолютно пристрастена, това е авокадото! Харесвам го във всяка форма и вкус - на гуакамоле, само намазано на филия, хапвала съм го и печено с яйце! Ще ми се още да разнообразя яденето на този вкуско ( а и сега съм се заредила с около 10 броя!).
Давайте идеи за вкусни и разнообразни салати, основни, десерти и всичко, което се сетите с авокадото! A ето как изглежда едно от най-вкусните неща, които аз съм опитвала с авокадо:
Egg-Baked-in-Avocado-Basket-2.jpg
Egg-Baked-in-Avocado-Basket-2.jpg (41.27 KiB) Прегледано 13060 пъти
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Lisica » 16 Ное 2016, 14:00

И аз съм от почитателите на авокадото. Моя любима салата са домати, нахут, спанак и парченца авокадо, само това ми е достатъчно за пълноценен обяд.
Много ми се иска и аз да опитам рецепти по-основни с авокадо.
Знам, че когато се готви започва да горчи, с яйцата така ли се получи? :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Ное 2016, 15:47

Има нещо, което съм решила да пробвам! Рецептата взех от някакъв блог преди дни, но само съм копирала текста, без да запазя сайта, ако автора се познае, да е жив и здрав:
Авокадо браунис
2 бр авокадо
5 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. кафява захар
1/2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. какао на прах
2 ванилии на прах
1/2 ч.л. сол
Загрейте фурната до 140 градуса.
Разбийте яйцата до получаването на пухкава смес. Добавете двата вида захар и продължавайте да разбивате на по-ниски обороти. Прибавете и останалите съставки (брашното и какаото трябва да са пресяти, а аводакото - намачкано) и разбърквайте, докато се смесят много добре.Изсипете тестото в намаслена и набрашнена квадратна или правоъгълна форма за печене и загладете повърхността.Печете в продължение на 50-55 минути или докато клечка за зъби, поставена в центъра на сладкиша, излезе суха.
Оставете десерта да се охлади, след като нарежете.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2016, 16:31

лелеее, Пчела, какво направи ти с тая рецепта! :shock: :shock: :shock: Това задължително ще се пробва, само да минат постите и ще присъства на коледната трапеза. :heartbeating:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот веселказасмяна » 23 Ное 2016, 16:28

Досега нищо не съм правила с авокадо, но успяхте да ме зарибите :smile: . Тази събота и неделя ще пробвам някоя рецепта и да видим какво ще се получи.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Lili_gagarin » 23 Ное 2016, 16:42

И аз много обичам авокадо. :mrgreen: и вчера гледах в едно предаване как правят шоколад с авокадо. :shock:
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Harmony » 29 Ное 2016, 09:31

Правя си една любима салатка с авокадо, много ми е вкусна. Скоро я открих и редовно си я правя. 2 плода авокадо, няколко листа маруля, зелен лук, 2 домата, чесън, малко орехови или кедрови ядки. Всичко се нарязва и обърква, най-накрая се слага отгоре сирене фета и се овкусява с лимон и зехтин.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Snejna » 29 Ное 2016, 11:45

Harmony написа:Правя си една любима салатка с авокадо, много ми е вкусна. Скоро я открих и редовно си я правя. 2 плода авокадо, няколко листа маруля, зелен лук, 2 домата, чесън, малко орехови или кедрови ядки. Всичко се нарязва и обърква, най-накрая се слага отгоре сирене фета и се овкусява с лимон и зехтин.

Това за един човек ли е? мисля, че авокадото е твърде много за сам човек за една консумация, то си е доста калорично.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Yarost » 02 Дек 2016, 16:11

Пчела, рецептата ти е много интересна, не съм пробвала сладкиш от авокадо. Аз също го харесвам много, но предимно в пресен вид в салати или сосове.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Дек 2016, 17:02

И аз го предпочитам в пресен вид, но определено и мен ме заинтересова тази рецепта и мисля да го изпробвам, надявам се да се получи вкусно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта