Новородено и домашен любимец куче?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот S_Milenska » 22 Авг 2017, 09:10

Зависи от кучето, има някои, които са много агресивни, дори и да са домашни и добре гледани. Кучето ни на село е такова, върви си спокойно и изведнъж се обръща и те хапе. С това нещо не бих си гледала детето. Затова е добре да се осмисли добре съжителството, преди да стане късно, защото съгласете се, с такова куче, по-добре да се намери вариант кучето да се махне от дома, където ще има бебе.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Kremiliya » 05 Окт 2017, 15:47

Пак зависи как е отглеждано кучето досега..., ако е ваксинирано, ако е добре гледано, може и да няма проблем, но пък може да се отключи агресия и ревност.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот velvet_81 » 26 Мар 2019, 11:06

Не съм ок със съжителството на бебе и домашен любимец. Обичам животните, но докато детето ми е още бебе - не. След 2-3 годишна възраст няма проблеми.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Любомира » 02 Юли 2019, 09:31

Не виждам драма и аз. Така си отгледахме бебето и ние, в компанията на куче. Никой не може да ме убеди да го махна. То си е член на семейството от много години.
Любомира
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:59

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Камена » 15 Авг 2019, 09:09

От котките идват повече проблеми, макар че и тогава си има решение - изследване и ваксинация, доколкото знам.
Ама с кучето пък никакви драми. Не бих се разделила с него, ако имам дете.
Камена
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Юли 2019, 09:20

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта