Новородено и домашен любимец куче?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Lisica » 16 Ное 2016, 13:59

Моя мноого близка приятелка е бременна и се двоуми какво да стори с кучето, което има от много години. Направо и на мен ми се къса сърцето от идеята да го зареже, защото и аз самата съм израстнала с това куче, понеже сме съседи. Всеки ден излизахме заедно на разходки, кученцето беше постоянно с нас. Сега е бременна и не знае кученцето как може да повлияе и дали би било опасно. Самото куче е Голдън ретривър, много е спокоен, никога не е бил агресивен, но все пак - животно е. Сега е на 6 години, улегнало и уравновесено куче.
Някоя от вас отглеждала ли е бебе + куче, или това е мисия невъзможно и най-добрия съвет е да се раздели с домашния си любимец? :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот ivoblinc » 16 Ное 2016, 14:13

Направо мисия възможно е, само трябва да е по-бдителна за хигиената. Колко хора така си гледат децата и нямат проблеми.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Ное 2016, 15:41

Не би трябвало да има никакъв проблем, ако кучето е гледано добре и ако не ревнува. От рано трябва да започнеш да се грижите за приспособяването им заедно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот mangusta » 16 Ное 2016, 16:43

Бебетата и кучетата са голяма любов, не лишавайте децата от този контакт. Много по-добре ще е за тях.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2016, 16:48

Имала съм куче, когато се роди големият ми син, кучето ми адски много ревнуваше, така и не се спогодиха, но не го е и нападал или нещо подобно, просто не обичаше да го милва и не търсеше контакт. Не съм се притеснявала от здравословна гледна точка, ако кучето се гледа добре и се поддържа здравето му, то няма никаква опасност, дори могат да станат страхотни приятели! :cheerleaderkid:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Bambaa » 16 Ное 2016, 21:07

Правят се задължителните ваксини и всичко е наред. Децата доста издевателстват над животинките и те търпят, горките, какво да правят :smile: . Като отрасват с кучето мисля, че стават по-любвеобилни и отговорни.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:30

Все пка важното решение трябва да го вземе твоята приятелка и бъдещия татко, но щом търсиш съвет имам такъв. Напълно постижимо е съжитеството на бебе - човек и куче, стига още от самото начало кучето да не бъде пренебрегвано, те са много умни същества. Кучето трябва да се приготви за посрещането на новия член на семейството, за да може всичко да бъде наред. Друг е въпросът, дали ще има време и за кучето, и за бебето.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот red_eyes » 17 Ное 2016, 11:45

Ще има време - на разходка бебето в количката и заедно с кучето навън :grin: . Доста хора съм виждала така да правят.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Elica » 17 Ное 2016, 12:15

red_eyes написа:Ще има време - на разходка бебето в количката и заедно с кучето навън :grin: . Доста хора съм виждала така да правят.

не е само в разходката, то иска внимание, грижи, разходките да са по-интензивни, а не само да се мотае до количката, а ако е по-голямо куче, ще му трябват поне 3-4 часа дневно активно тичане.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Новородено и домашен любимец куче?

Мнениеот Andrey » 17 Ное 2016, 12:50

За кучето няма проблем, стига даима кой да помага, виж, ако беше котка там съм категорично против.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта