Кога да пия вода - преди или след хранене?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Krum » 17 Ное 2016, 16:15

Какво става с това пиене на вода, а всички казват, че след хранене не трябва да се пие вода, други казват, че ако искаш да храносмелиш по-бързо и да се отървеш от чувството на тежест, трябва да пиеш вода след хранене! Вече не знам кое е правилното, вие какви правила спазвате, или не спазвате нищо? Последно пиете ли вода по време на хранене, преди хранене, след хранене? Или не си позволявате да пиете изобщо нищо по време на яденето. Забраните, само за водата ли са или не трябва да се пие нищо? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Локумът » 17 Ное 2016, 16:45

Общо взето правилото е такова, ч ене може да пиеш никаква студена вода, но пък какво е положениоето с топлата или поне тая на стайна температура - не знам.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Ное 2016, 16:55

Постоянно слешам, че е много вредно да пиеш вода докато се храниш. Но аз изпитвам нужда да пия точно тогава. От храната ожаднявам и докато се храня, си пийвам по глътка-две. Общо взето пия, когато ми се пие, не се съобразявам с такива предписания.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Ное 2016, 17:22

Lilly_milly написа:Постоянно слешам, че е много вредно да пиеш вода докато се храниш. Но аз изпитвам нужда да пия точно тогава. От храната ожаднявам и докато се храня, си пийвам по глътка-две. Общо взето пия, когато ми се пие, не се съобразявам с такива предписания.

Индикация, когато ожадняваш и искаш да пиеш повече вода е, че не пиеш достатъчно вода през другото време и заради това ожадняваш и по време на хранене.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот pitanka » 17 Ное 2016, 20:14

Аз избягвам да пия студена вода, после имам чувството, че цялото ми тяло изстива, а коремът ми почва да къркори. Според мен най-добре преди хранене да се пие вода, после става тежко.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот gomez123 » 18 Ное 2016, 12:24

Не е хебаво да пиеш веднага след хранене вода, трябва да мине поне половин час.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 13:52

Круме, водата и то със стайна температура преди хранене, точно така и ще ядеш по-малко като количество.ПО време на хранене не се пие вода, защото тя отмива чувството за ситост и един вид, ядеш до пръсване, затова аз докато ям - не пия вода :) След хранене и аз винаги съм жадна, но пак не трябва да се пие студена вода, защото иизстудява мазнините в тялото от храната и знаеш какво става с олиото, когато му налееш студена вода. Това се залепя по стомаха и не е кеф. Ако си много жаден - по-добре пий топла вода.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот sofi_black » 18 Ное 2016, 15:23

Случвало ми се е, когато съм гладна, но не е подходящо времето да ям, в смисъл е 17 или 17,30 ч. - едно такова нито време за вечеря, нито не съвсем, пия една чаша да се залъжа малко, докато стане поне 18, за да мога с чиста съвест да седна да ям :mrgreen: .
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2016, 16:22

sofi_black написа:Случвало ми се е, когато съм гладна, но не е подходящо времето да ям, в смисъл е 17 или 17,30 ч. - едно такова нито време за вечеря, нито не съвсем, пия една чаша да се залъжа малко, докато стане поне 18, за да мога с чиста съвест да седна да ям :mrgreen: .

И успяваш ли да се наядеш с вода? :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2016, 16:42

М
ного често изпивам по чаша две вода след хранене, просто имам нужда. Мисля си, че и организма от друга страна си знае какво прави.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron