Какви витамини са нужни на диабетик?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот Petq.pet » 17 Ное 2016, 18:10

Диабетичка съм и сега с настъпването на зимата съм решила да се подсиля, като пия витамини, които да ми помогнат за имунитета, а и да контролирам по-добре кръвната си захар. Постоянно по телевизията рекламират витамини, които са специално за диабетици. Задължително ще се допитам до ендокринолога си, но исках да направя малко проучване за себе си сред хора, които са имали подобни чуденки. Някой може ли да ми каже дали помагат наистина? Мога ли да пия и "обикновени" витамини? Кои са най-важните витамини?
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот pitanka » 17 Ное 2016, 19:38

Не съм диабетичка ,но знам, че за болните ит тази болест е особено необходим вит. Е, защото липсата на инсулин в тялото състарява много клетките и бавно ги разрушава. И затова този витамин помага това да не става.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот Марочко » 17 Ное 2016, 20:48

Petq.pet написа:Някой може ли да ми каже дали помагат наистина? Мога ли да пия и "обикновени" витамини? Кои са най-важните витамини?

Залегнете на доброто и качествено хранене, това е първо.
Обикновените витамини често не са съобразени с нашите особености, най-често в тях има захар. Избягвайте.
Най-важните витамини, това е относително. Много даже.
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот gomez123 » 18 Ное 2016, 12:08

Понеже имат ограничения в храненето диабетиците и така не могат да си набавят всички нужни витамини, е добре да приемат назначени от лекарите им витамини. Вит. С също е препоръчително да се пие много, той поддържа еластичността и здравината на кръвоносните съдове, които при тях стават проблемни.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот julianne » 18 Ное 2016, 13:04

Витамин С си се пие както и другите хора, чак да се прекалява не бива. Нормалната доза на ден е до 100 млг мисля.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 13:47

julianne написа:Витамин С си се пие както и другите хора, чак да се прекалява не бива. Нормалната доза на ден е до 100 млг мисля.

за Вит С аз си знам - 10 хапченца на ден може. :mrgreen: Така или иначе излишното се изпишква. :roll: Но със сигурност са измислили добавки и за диабетиците, но човек с такива заболявания не може да търси решение във форум, а да се консултира с лекаря си, който да го насочи най-правилно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот Грохот » 18 Ное 2016, 16:21

Имам приятел диабетик и знам, че търси и пие витамини, които не съдържат захар и в тях са включени хром, цинк и селен. Казвал ми е, че хромът намалява апетита за сладко.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот YoLindi » 29 Ное 2016, 13:29

Който не може да се въздържи да не яде сладко, особено диабетик, това ще му свърши добра работа. Като гледам рекламите за диабетиците, витамините почти винаги са съчетани с канела. Явно и тя е задължителна съставка.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот Andrey » 19 Дек 2017, 11:43

Мисля, че има витамини в аптеките, които са точно за диабетици, такива, които са без добавена захар, може би са по-гадни нав кус, сигурно не се и смучат. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви витамини са нужни на диабетик?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:13

Бих си взела от аптеката комбинация за диабетици, не може да няма, без добавена захар.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron