Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2016, 16:32

И аз съм започнала вече да го водя разговорите с големия, не е много приятно и за двамата, но трябва да съм сигурна, че съвсем скоро като почне да се "размножава" няма да ми докара потекло още на 17 години! Сега е на 13 и е точно във времето, в което трябва да си говорим тези неща. Преди може би няколко месеца беше първият ни разговор, много притеснителен беше и за двамата, но се справихме. Не очаквам много, но и не очаквам някакви измислени заучени лекции да предпазят детето ми! Все пак то е по-ценно от срама на неудобния разговор и от желанието ми да си измия ръцете, оставяйки се аз да съм от родителите, "подкрепят и помагат, ако стане проблем - я с някоя болест, я с бременност." Абсолютно недопустима теория за мен!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот red_eyes » 22 Ное 2016, 11:32

Откога започват тези часове в училище? Аз не знам даже и да ги има във всички. Мисля, че никаква работа не вършат. Ако ги правят в 7-8 клас, учениците едва ли научават нещо ново.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Локумът » 22 Ное 2016, 11:41

red_eyes написа:Откога започват тези часове в училище? Аз не знам даже и да ги има във всички. Мисля, че никаква работа не вършат. Ако ги правят в 7-8 клас, учениците едва ли научават нещо ново.

Тогава се правят, даже един два пъти изобщо в цялото образование е цялат аработа, затова да се разчита на тях е повече от малоумно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Ное 2016, 15:46

Е, то за един-два пъти или за повече каква работа ще свърши това обучение. Но пък и нищо да не се прави пак не е добре.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2016, 16:28

PasDeDeux написа:Е, то за един-два пъти или за повече каква работа ще свърши това обучение. Но пък и нищо да не се прави пак не е добре.

То е абсурдно, какво да се свърши. По-добре е изобщо да го няма, отколкото да има подобен род обучения. Родителите трябва да си говорим с децата, въпреки че не е никак лесно, по-добре така.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот ramimni » 29 Ное 2016, 10:25

Поне да се научат как да си слагат презервативите, и това е нещо :lol: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron