Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Kremiliya » 18 Ное 2016, 12:14

В училището на дъщеря ми започнаха часове по сексуално здраве. :roll: Децата са в такава възраст, че се интересуват да - сега е в 7 клас, но и не мисля, че е много подходящо да се образоват по такъв начин, нито, че има голям успех. Знам от други вече майки на малки деца, как са преминавали часовете по сексуално здраве при тях, показвали са им клипове с лошо качество, имало е обяснения за космите, но нищо практически важно за секса. :roll: Един вид промените на тялото и тук - там нещо за секс, обяснено сухо и гротескно и смешно. Децата главно са се хилили, вместо да се обяснява. Много от момичетата са се прибрали притеснени, заради липсващия им цикъл, а на видеото казали, кога трябва да се появи. Изобщо един тон глупости, които предизвикат смущение, но нищо наистина практично и нищо, което да те научи на полезни неща.
Дали имат смисъл подобни часове в училище за сексуално здраве, или по-скоро не? И ако имат смисъл, то как трябва да протече урока, за да е полезен? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот julianne » 18 Ное 2016, 12:38

Наскоро четох едно изследване, че в Англия тези часове изобщо не намаляват броя на заболелите или забременели тийнейджъри, няма полза от тях, а нали уж с такава цел се провеждат. Мислех, че са необходими такива часове, но като прочетох това и вече не знам какво да мисля.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Kremiliya » 18 Ное 2016, 13:05

Не ми се вярва и на мен, че има голяма полза от такива часове. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 13:41

Касто знам по мое време как протичаха, само в часът ни веднъж учителката ни по психология показа как се слага презерватив и това беше. Часовете трябва да са ясни и разказвателни, да се задават въпроси да се предразполага, а не да бъде суха и глупава материя, както са сега.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2016, 15:59

Те децата има от къде да се учат, тези часове са напълно безсмислени. Ние като родители трябва да научим децата си на тази култура, а не някой друг и трябва да им се говори много и то далеч по-рано, от тийн годините когато повечето може и вече да са изгубили девствеността си.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2016, 16:43

И да има ефект е по-скоро минимален и кикотене, тези разговори не могат да се правят пред сто човека, това са интимнми неща, които, за да имат ефект, трябва да се провеждат по отделно, или от специалисти, или от родителите.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот fairy » 18 Ное 2016, 16:51

За мен трябва да има такива часове. Може да се кикотят и да не го приемат на сериозно, но все нещо им влиза в главата и може да разберат какво трябва да пхравят или да не правят в дадени ситуации.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2016, 16:53

fairy написа:За мен трябва да има такива часове. Може да се кикотят и да не го приемат на сериозно, но все нещо им влиза в главата и може да разберат какво трябва да пхравят или да не правят в дадени ситуации.

А твоята роля каква е като родител, тогава?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Harmony » 21 Ное 2016, 11:34

Родителите каквото зависи от тях трябва да го правят. По-нататък като станат тийнейджъри децата родителите само подкрепят и помагат, ако стане проблем - я с някоя болест, я с бременност :wink: .
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Има ли ефект от часовете по сексуално здраве?

Мнениеот Malina » 21 Ное 2016, 13:04

Harmony написа:Родителите каквото зависи от тях трябва да го правят. По-нататък като станат тийнейджъри децата родителите само подкрепят и помагат, ако стане проблем - я с някоя болест, я с бременност :wink: .

не зависи ли и от родителите да проведат на децата си въпросните часове по сексуално здраве, или от родителите зависи само викането, след като на по 15 забременеят? Родителите трябва да са тези, които научат децата си на всичко, свързано със сексуалното здраве! Не бива този разговор да бъде срамежлив и притеснителен, всички са наясно как се прави секс, но е добре децата да бъдат научени навреме и да знаят, че могат да попитат родителите си за всичко и да разчитат за тях на всичко, не да се вайкат, дали са правили "секс" с дрехите и сега вече, че са бременни!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта