Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Malina » 21 Ное 2016, 12:58

Harmony написа:Така е - получаваш висока заплата и допълнителни привилегии и съответно трябва да даваш от свободното си време. Няма безплатен обяд, както се казва. Който издържа, издържа. Нищо не идва даром.

Звучиш ми малко като "гроздето е кисело" .... :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 14:00

Никога не съм работила на място, в което има някакви социални придобивки, винаги най-голямата придобивка ни е била безплатното кафе и само толкова.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот YoLindi » 22 Ное 2016, 14:54

Yunona написа:В това отношение имам късмет с работата. В нашата малка фирма има много високи стандарти за добре свършена работа (не се изхвърлям, наистина е така). В същото време тя е от тези компании, които наистина се грижат за служителите си. Получаваме пари за Коледа (цяла13-та заплата), бонус за Великден (моят е половин заплата), преди да излезем в годишен отпуск също получаваме до половин заплата допълнително. Профилактичните ни прегледи се извършват много старателно, фирмата винаги заплаща и допълнителни изследвания, които не влизат в пакета. Част от служителите получават безплатно работно облекло и обувки (трябва да отговарят на специални изисквания), друга част получават пари, за да си закупят облекло (по-представително).
Служебните коли могат да се ползват като лични при изключително изгодни условия.
Получихме предложение и за допълнително пенсионно осигуряване. Тук стана интересно :) Шефът предложи всеки да си реши каква сума може да отдели за допълнителното пенсионно осигуряване и ще му бъде давано още толкова от фирмата. Просто искаше да има съзнателно отношение към бъдещето и от страна на служителите. Познайте колко хора решиха да се включат и с какви суми :) (а при нас заплатите са доста над средните в бранша). Дори подочух мрънкане защо трябва и те да дават пари (сякаш са за някой друг тези пари).
Аз се включих и съм много доволна :)


Това с допълнителния пенсионен фонд задължително ли е всяка фирма да предложи на служителите си? Не съм много наясно, мисля, че не съм вписана в такъв фонд.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 16:54

YoLindi написа:
Това с допълнителния пенсионен фонд задължително ли е всяка фирма да предложи на служителите си? Не съм много наясно, мисля, че не съм вписана в такъв фонд.

Задължително е допълнителното пенсионно осигуряване, в който всеки месец се внасят пари, директно от работодателя, тези пари са част от твоите удръжки. Вече ако има друго осигуряване, като бонус от работодателя е друго нещо, по закон, всеки има собствен частен фодн за пенсионно осигуряване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Yunona » 22 Ное 2016, 16:56

YoLindi написа:Това с допълнителния пенсионен фонд задължително ли е всяка фирма да предложи на служителите си? Не съм много наясно, мисля, че не съм вписана в такъв фонд.


Не, въобще не е задължително да имаш такова осигуряване, камо ли пък фирмата да е задължена да го предлага.
Става дума за третия стълб на пенсионното осигуряване, който е напълно доброволен. Има фирми обаче, които го предлагат като вид бонус, стимул към служителите. Понякога това се случва при определени условия - както е при нас например (служителят плаща половината вноска и фирмата плаща половината). Чух и вариант, при който фирмата плаща цялата вноска, но ако служителят реши да напусне по свое желание, трябва да върне внесената от фирмата сума.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот отчаяна » 23 Ное 2016, 13:11

Така се връзваш да работиш до живот за тази фирма, което не е много добре. Не знам колко са вноските, но предполагам, че ще се събере сума. А всичко се случва, в един момент може да не ти е ок да работиш там. На някои места в България е привилегия да си получиш заплатата, тези хора не знам как изкарват. Хубаво е да има повече работодатели, които да осигуряват на служителите и работниците си достойно заплащане и добри условия.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Andrey » 30 Ное 2016, 12:22

отчаяна написа:Така се връзваш да работиш до живот за тази фирма, което не е много добре. Не знам колко са вноските, но предполагам, че ще се събере сума. А всичко се случва, в един момент може да не ти е ок да работиш там. На някои места в България е привилегия да си получиш заплатата, тези хора не знам как изкарват. Хубаво е да има повече работодатели, които да осигуряват на служителите и работниците си достойно заплащане и добри условия.

Е, ако внася цялата сума фирмата, ще връщаш после, ако плаща половината няма. Тъй че избираш дали да се "жертваш" или не. На мен ми изглежда направо космически тея придобивки, при мен придобивка е, че имаме коледен банкет, който шефа прави скара пред цеха. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот zagrijena » 30 Ное 2016, 13:11

Пак добре, че и него го има :lol: ! Някои и това не правят. Аз съм доволна и за профилактичните прегледи, които ни организират в работата. Така поне не ги пропускам от нехайство.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Guppy » 30 Ное 2016, 15:23

Никакви придобивки нямаме на моята работа, дори сме длъжни да си плащаме голяма част от нещата, като да речем ние плащаме за препаратите, които трябва да се използват по закон... :shock:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Malina » 30 Ное 2016, 15:42

Guppy написа:Никакви придобивки нямаме на моята работа, дори сме длъжни да си плащаме голяма част от нещата, като да речем ние плащаме за препаратите, които трябва да се използват по закон... :shock:

Ужас, това вече е наглост... да си плащате за препаратите.. ужас! Не знаех, че има такива места, сериозно.... :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта