Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот BeenieGal » 01 Дек 2016, 10:29

Работодателите трябва да правят жестове към служителите си, така те са по-лоялни и стимулирани за работа. Дори и да са малки тези жестове, пак се оценява. Както има една дума, дори и по една торбичка с хранителни продукти за празниците да е, пак е нещо.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Локумът » 08 Мар 2017, 12:40

Така е трябва да има жестове, само че такива има на много малко места. Във фирмата, където преди години работеше жена ми, дори шефът им не им честитеше днешния празник, както се казва, като мине покрай стаята на жените да им каже ''честит празник!" ..... за какво става въпрос, а ся една от служителките ми идва с цвете и казва, че й е подарък от шофьора на автобуса, с който пътува - за всяка жена имало цвете. :!: :!: :!:
В моята фирма днес всяка жена е със съкратено работно време - до 13ч, вместо до 17:30, подарих на всяка по една роза. Вярно, че "моите" жени не са много, само 9 са, но все са си жени. :mrgreen: Мъжете им е гадно, те не подозират,че и тях ще ги пусна по-рано да ходят да купуват подаръци на съпругите си. :lol:
Ей такива малки жестове им липсват на хората, вярно, не съм се охарчил много, 9 китки ми струваха 30 лева, работата, която няма да свършат днес ще си я свършат и утре, но ще дойдат мотивирани и с желание и ще знам, че тея хора разчитат на мен на 100%, аз разчитам на тях на толкова и знам, че те ще работят за мен, защото и те имат желание да го направят. Не знам какво толкова струва на хората да проявят някакъв жест, ние по този начин, колкото и да е грозно, си ги купуваме тея хора и купуваме лоялността им.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юли 2018, 16:27

Не, никакви социални придобивки не получавам, само още не съм почнала да им плащам, че работя за тях. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 13:05

rabotnata pchela написа:Не, никакви социални придобивки не получавам, само още не съм почнала да им плащам, че работя за тях. :lol:

Май не са малко местата, ан които така се чувстват работниците. На моята работа не мога да разчитам накаквито и да е социални придобивки. В работата на мъжа ми не е така, дори и той самият да няма някакви регламентирани добавки, при нужда, шефът му се отзовава винаги.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Милинка » 31 Юли 2018, 17:08

Аз не работя, но имам приятели, които говорят по темата. В някои фирми обръщат внимание на персонала си и се отнасят подобаващо по празници -цветя, пари. МНого силно впечатление ми направи единия ми приятел-работи в строителна фирма, та шефът му предлага на работниците си почивка на морето. Смисъл има апратамент и всеки си прави гравик кой кога почива и ходи със семейството си на море-носи си каквото трябва, но не плаща за това. Това мн ги стимулира. Но имам и приятели, които мн се оплакват, че не само нямат привилегии, но и дават пари за някакви неща във фирмата.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот Andrey » 07 Авг 2018, 10:14

Рядко са местата, особено с български собственици, които дават някакви придобивки на работниците си. В България цари мнението, че работниците трябва да са благодарни на шефа си, че ги е наел, че те са заменими и няма никакво значение какви са им уменията, защото още поне 4-5-ма чакат за вашето място и т.н.
И затова и няма придобивки, защото си нищожество, което не заслужава такива, трябва да се кланиш на свемогъщия шеф, а не да искаш уважение. Като искаш уважение - намираш си работа в международна компания и виждаш как трябва да се отнасят към теб.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот бони » 18 Авг 2018, 18:42

rabotnata pchela написа:Не, никакви социални придобивки не получавам, само още не съм почнала да им плащам, че работя за тях. :lol:


:grin: :grin: :grin: :bump: :bump: :bump:
бони
 
Мнения: 16
Регистриран на: 17 Авг 2018, 19:12

Re: Получавате ли и какви социални придобивки на работа?

Мнениеот qwerryyy » 20 Авг 2018, 10:54

Andrey написа:Рядко са местата, особено с български собственици, които дават някакви придобивки на работниците си. В България цари мнението, че работниците трябва да са благодарни на шефа си, че ги е наел, че те са заменими и няма никакво значение какви са им уменията, защото още поне 4-5-ма чакат за вашето място и т.н.
И затова и няма придобивки, защото си нищожество, което не заслужава такива, трябва да се кланиш на свемогъщия шеф, а не да искаш уважение. Като искаш уважение - намираш си работа в международна компания и виждаш как трябва да се отнасят към теб.


Така е, но има и много места, въпреки липсата на придобивки, поне правят поетапно увеличение на заплатите, може да е с малко, по редовно. Имам много познати, почнали работа на Х пари преди 5 години и нямат никаква промяна. И това не е готино, защото , освен придобивките, в крайна сметка ходим на работа за пари и е добре да виждаме някаква промяна в това отношение.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта