Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот Oggie Boggie » 21 Ное 2016, 13:07

Предразположен съм към диабетно стъпало, това ми каза ендокринологът ми на последния преглед. Поддържам високи нива на кръвната захар, което било бомба със закъснител.
По негов съвет:
- престанах да ходя с джапанки и сандали през лятото, за да се предпазя от нараняване
- нося специални чорапи, меки и проветриви
- вечер си правя специални бани на краката и ги мажа с крем
- ходя на педикюр, където внимателно ми изрязват кожичките, ноктите, както и петите ми се почистват от вроговявания
Имате ли идея какво друго трябва да правя, за да не ми се случват неприятни случки?
Oggie Boggie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:58

Re: Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот Sophia.G » 21 Ное 2016, 14:06

С какво си правите бани вечер? Калиев перманганат върши чудесна работа - за малки ранички.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот Nightmare » 21 Ное 2016, 15:03

И редовно проверяване на краката всяка вечер, независимо дали лете или зиме. Хубаво тлябва да се подсушават краката като се мият.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот Oggie Boggie » 21 Ное 2016, 15:26

Правя си бани с тетра. Смятам, че действо добре, а след това и е билка и не е химия!
Oggie Boggie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:58

Re: Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:43

Диабетното стъпало мислих, че е всъщност придобит дюстабан. А то всъщност е някакво състояние, при което се образуват рани, така ли?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Диабетно стъпало - каква хигиена трябва да спазвам?

Мнениеот Fancy » 22 Ное 2016, 10:31

rabotnata pchela написа:Диабетното стъпало мислих, че е всъщност придобит дюстабан. А то всъщност е някакво състояние, при което се образуват рани, така ли?


И то сериозни рани, които могат да доведат до ампутация на крака. При диабетиците много трудно зарастват раните. Дори и от една драскотина ако не й обърнеш внимание и не се погрижиш за нея, може да стане сериозен проблем.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта