Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 23:50

Не мога да се въздържам, когато видя нещо нередно и сигурно ще направя забележка. Не съм като онези, които са на всяка манджа мерудия, но сигурно ще му, че не това е начинът да държи децата си в подчинение и страх.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:39

В този случай проблемът е, че ти самата не си сигурна дали е така, както си мислиш и са непознати хора.
Но по принцип аз не си премълчавам и казвам, когато не съм съгласна, за мен шамарите не са нещо, което трябва да бъде премълчавано.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот exotic » 23 Ное 2016, 11:34

Да, отстрани нещата може да изглеждат една, а пък да са съвсем други. Преди да се говори или прави нещо, трябва да се познава ситуацията, а това е трудно с хора, които виждаш от дъжд на вятър. Когато няколко пъти наблюдава едно и също нещо, тогава мога да спомена нещо, иначе не.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:35

Никога не бих казала нищо! Всеки има право да възпитава както иска децата си, ако някой има съмнения са побой, това трябва да е учителя и той да говори с децата, не може ти седнала на една маса с тях и сефте да виждаш някой и вече да даваш квалификации и да слагаш етикети.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот mamina » 24 Ное 2016, 22:20

Учителите са почти през целия ден с децата и ги познават кога нещо не е наред. Определено в повечето случаи се усеща, че има проблемв семейството. Но освен да се опитат да говорят с родителите и по някакъв деликатен начин да помогнат на детето, нищо друго не могат да направят. Те се опитват да работят и да възпитават децата също, особено по-проблемните.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Ное 2016, 10:40

mamina написа:Учителите са почти през целия ден с децата и ги познават кога нещо не е наред. Определено в повечето случаи се усеща, че има проблемв семейството. Но освен да се опитат да говорят с родителите и по някакъв деликатен начин да помогнат на детето, нищо друго не могат да направят. Те се опитват да работят и да възпитават децата също, особено по-проблемните.

Да, виждаме до колко ги възпитават. :mrgreen: Но това е друга тема.
Но това е, че в България няма някаква истинска политика, срещу тормоза, защото съм сигурна, че на други места, ако имат съмнения учителите, то няма да говорят само с родителите, а ще потърсят и към кой друг да се обърнат, тук малко отбиваме номера и се подсмихваме под мустак.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот analizatorka » 25 Ное 2016, 11:07

Нали има Агенция за защита на детето, социални служби. Може там да се пускат сигнали. На мен лично много неприятно ще ми стане, ако някой си навира носа в моите работи и казва дали си възпитавам детето добре или зле. Нито мен ме познава, нито детето ми и да дава оценки не върви. Ако пребивам детето си или нещо друго фрапиращо, разбираемо да се опитат да ме спрат и да викнат полиция, но всичко останало не е ли навлизане в личното пространство?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2016, 13:08

analizatorka написа:Нали има Агенция за защита на детето, социални служби. Може там да се пускат сигнали. На мен лично много неприятно ще ми стане, ако някой си навира носа в моите работи и казва дали си възпитавам детето добре или зле. Нито мен ме познава, нито детето ми и да дава оценки не върви. Ако пребивам детето си или нещо друго фрапиращо, разбираемо да се опитат да ме спрат и да викнат полиция, но всичко останало не е ли навлизане в личното пространство?

Нали въпросът е, ако имаш съмнения да потърсиш помощ и да приключиш тея тъпотии преди детето да пострада. Ако ти е чиста съвестта, защо ще се притесниш, ако те "проверят"
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот vanusha » 25 Ное 2016, 13:28

Точно в тоя случай няма какво да направиш, щото надали ще ги видиш тея хора отново. Но занапред може да реагираш поне в момента на разговаряне, амлко по-остро да видиш реакциите.
А ако са по-близки хора или от училището, може да се обърне внимание на учителя.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Ное 2016, 14:50

Да, ситуацията е такава, че не мога да реагирам и да направя нищо, защото не съм сигурна, а и от друга страна не знам дали съм права или не да изисквам каквото и да е било от непознати хора. Но и занапред не съм застрахована от подобни ситуации, та ми беше интересно как биха реагирали хората.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron