Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Krum » 17 Юли 2017, 14:21

Сега,с лед като съм баща от 1 месец много повече се заслушвам в реакциите на околните отностно децата и това как се държат родителите им в определени ситуации. Веднъж имах пререкания с един приятел, относно един шамар, който изяде детето му. Така му скочих, че доста се стъписа и призна, че е постъпил грешно. Надявам се наистина да се е променило отношението му и да не го прави когато са насаме.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот fawla » 18 Юли 2017, 10:37

Трудно е да започнем да мислим за другите деца, като за наши. Учени сме, че не трябва да се бъркаме в работата на другите и че "децата са си НЕГОВИ" - т.е. те са собственост на родителите си и ние не сме никой, за да казваме дали нещо е добро или лошо. Доста време ще мине, докато успеем да преодолеем това и не почнем да се месим и ние в работата на околните.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот klarissa » 20 Юли 2017, 11:08

Разбира се, че не бих се намесила. Може би ако видя някакаво силно и жестоко насилие бих се намесила, иначе не се обаждам нито за скарване, нито за шамар.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот silver933 » 29 Сеп 2017, 13:43

klarissa написа:Разбира се, че не бих се намесила. Може би ако видя някакаво силно и жестоко насилие бих се намесила, иначе не се обаждам нито за скарване, нито за шамар.

Е, за шамар ще скоча, чак пък толкоз. Зависи какъв е шамара, ако е по-скоро побутване, но все пак да унижаваш по такъв начин детето на обществено място хич не го подкрепям.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Катето » 29 Сеп 2017, 19:47

Не мога да стоя безучстна и да гледам как бият дете! Винаги се намесвам, макар че в този момент родителите са много афектирани и налитат на бой и на мен, но не си премълчавам. Детео трябва да види, че има кой да се застъпи за него. Днес станах свидетел на една случка - детето иска да си съблече якето и реве, явно му е горещо, майката му се кара и го опъва са ухото, онова пищи. Хората ги преминават.. накрая, майката съблече якето, детето се успокои... е защо беше целия цирк?!
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2018, 12:23

Смятам, че не е моя работа да се намесвам във възпитанието на другите и не го правя. Както не бих искала някой да се меси в моята работа. Отстрани често нещата изглеждат пресилени.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Snejna » 20 Фев 2018, 13:14

Ситуации много, но аз не мога да стоя и да търпя и да гледам как бият дете, да речем. Но има случаи, в които децата прекаляват и говоря за големи. Онзи ден до еддно училище минавам, момче видимо поне 3-4 клас, баща му му казва да се качва в колата да си тръгват, онова се запънало и крещи "искам кренвиршка" и не мърда, седи и упортства.
Сега, това адекватно държание ли е на голямо дете?!? Грозно беше баща му като взе една пръчка, не го удари.... нооо детето накрая благоволи да си тръгне без въпросната кренвиршка.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот rali06 » 23 Фев 2018, 10:59

Всяка майка си има нейн тертип на възпитание на детето. Аз може да имам мнение по въпроса, но ако не ми го поискат, нe отправям забележки.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Rali_hr » 23 Фев 2018, 11:01

rali06 написа:Всяка майка си има нейн тертип на възпитание на детето. Аз може да имам мнение по въпроса, но ако не ми го поискат, нe отправям забележки.

Аз не съм много съгласна, по-скоро на бащите не се обаждам, защото са ми по-чужди, но на майките все намирам начин да им кажа, че грешат.. :mrgreen: Досега не ми се е случвало някоя да ми се обиди.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот orck » 23 Фев 2018, 11:06

Ако някой дойде и ми обясни, че не съм си възпитал момичето най-вероятно ще разбере, че не тя е зле възпитана ами аз.
Не мисля че ако детето не вреди пряко на някого имат право на каквото и да е мнение.
Аман от носопъхковци и каксики!
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта