Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Локумът » 23 Фев 2018, 11:23

orck написа:Ако някой дойде и ми обясни, че не съм си възпитал момичето най-вероятно ще разбере, че не тя е зле възпитана ами аз.
Не мисля че ако детето не вреди пряко на някого имат право на каквото и да е мнение.
Аман от носопъхковци и каксики!

Носопъх си ти, ако видиш, че някой идиот шамари детето си и го пребива и обижда, какво ще правиш, ще бъркаш в онова, дето нещеш да го пъхаш ли?
Малко трябва да погледнем по-далеч от носовете, и да ги пъхаме, не друго! :imwithstupid:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот ракун » 23 Фев 2018, 11:24

Как няма да се намесите бе!
Полиция, отдел закрила на детето и съд, свидятелстъвате и детето се отнема. Не може безотговорни идиоти да повреждат новото поколение!
Аватар
ракун
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 11:05

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот buba_18 » 26 Фев 2018, 10:18

Нямам дете, но доста често се натъквам на родители с деца по улиците. Имам и близки, които също оглеждат деца.
Виждала съм много лично за мен грешни начини, по които се възпитава детето, но тъй като не съм родител, не мисля че е уместно да се намесвам.

Днес докато идвах на работа видях майка, която водеше детето си към детската градина. Обясняваше му се нещо и беше видимо ядосана. Чух само следното изречение, което ме втрещи: " По-добре да ти го кажа, ама ти си толкова тъп, че едва ли ще ме разбереш? Детето видимо си смени физиономията. Не ме избива на физическа агресия по принцип, ама ми идеше да я хвана тая майка за къдриците и да я блъскам в земята.
Никое дете според мен не бива да бъде подценявано, по какъвто и да е било начин. Аз съм била в детството ми и до ден днешен това ми се отразява в много ситуации.
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 11:23

Чисто на непознати хора, не бих се намесила, обаче на по-близки направо ми се къса сърцето като стана свидетел на някакво безумие, както ви и разказах вече.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Буба Мара » 13 Мар 2018, 14:48

Нито се намесвам, нито обичам да ми се намесват. Хората са казали, че на чужд гръб и сто тояги са малко. Истината е, че аз съм бяла, добра и твърде кротка, но ако някой се опита да ми дава тон във възпитанието на детето ставам дори агресивна. Плюс това който и да се намеси, дори и аз да съм, това е добре да става не с намесване и зле прикрити форми на вмешателство. Това за никого няма да е от полза. И откровено казано има много "доброжелатели", които обожават да изтъкват собствените си "успехи" за сметка на неуспехите на останалите.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Локумът » 13 Мар 2018, 16:14

Тука по-скоро става въпрос за явна агресия, която виждат. Примерно, да виждаш, че някой приятел си бие детето, щото реве много..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот rali06 » 14 Мар 2018, 13:17

Много трябва да се внимава в такива ситуации, макар че има много лигави деца, които определено се нуждаят от превъзпитание.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:23

rali06 написа:Много трябва да се внимава в такива ситуации, макар че има много лигави деца, които определено се нуждаят от превъзпитание.

А когато проблемът е родителите? По-скоро това се визира като нещо, което е евентуално опасно за децата, отколкото че те се нуждаят от превъзпитание. Лошото държание е в резултат на лошо отглеждане.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта