Какво ми струва един рожден ден

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:07

Е все ки се прави, но всеки иска да си "избие" парите за рождения ден. за мен пък е неуважение да дойде майката и детето на рожден ден, или двете деца и един вид да не си "избият" масрафа. Не може да дойдеш да ядеш да пиеш, децата ти да тичат да ядат и да пият сокове на поразия и да оставиш подарък за 10 лева. Все пак трябва да проявим уважение и към това, че други хора ще ни нахранят и са решили да споделят с нас трапезата си. За мен е много важно правилото да спазя това, колкото е куверта в заведението, като минимум. Ако за едно дете рождения ден възлиза на около 16 лева, то значи подаръка трябва да е поне около 25-30 лева, за да е смислено. :!:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот bojo_kolev » 25 Ное 2016, 11:44

Аз пък не искам да ме поят и хранят и никога не съм подхождал към рождените дни от тази гледна точка. Отивам заради самия човек и съответно подаръкът гледам да не е отбиване на номера. Така и уча детето си, макар че то още възприема рождените игри като забавление с приятели.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот vanusha » 25 Ное 2016, 13:59

уморена написа:Е все ки се прави, но всеки иска да си "избие" парите за рождения ден. за мен пък е неуважение да дойде майката и детето на рожден ден, или двете деца и един вид да не си "избият" масрафа. Не може да дойдеш да ядеш да пиеш, децата ти да тичат да ядат и да пият сокове на поразия и да оставиш подарък за 10 лева. Все пак трябва да проявим уважение и към това, че други хора ще ни нахранят и са решили да споделят с нас трапезата си. За мен е много важно правилото да спазя това, колкото е куверта в заведението, като минимум. Ако за едно дете рождения ден възлиза на около 16 лева, то значи подаръка трябва да е поне около 25-30 лева, за да е смислено. :!:

Напълно съм съгласна, че подаръка трябва да съответства поне на цена на това, което получаваш. Да , никой не си казва "днес няма да готвя, щото ще ме нахранят", но от уважение към труда и влагането на парите на домакините е редно и ние да не се стискаме. За мен е по-обидно да ми дойдат на рождения ден на детето с някаква глупава играчка от китайския, на фона на това, че за същите пари поне могат да вземат книга! Малко старание трябва да се вложи.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Ное 2016, 15:11

За мен около 20-30 лева подарък е напълно нормално. Това, че са две деца, не значи, че трябва да се дават луди пари за подарък или да се охарчва семейството с двоен подарък около 60-70 лева, та да е доволна майката! Какви са тея глупости! Разбира се, че е уважение към семейството да дадеш хубав подарък на детето, все пак никой не те кара на сила да идваш, поканата не е задължение, но да изискваш хората да се разоряват е смешно, грозно и неприятно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2016, 16:59

Е, да нормално е да дадеш пари поне толкова, че на хората да не им се окаже, че рождения им ден е струвал 300 лева, а подаръците са им за 20. :)малко е грозно и неуважително към хората, които са те поканили. Вярно, че първата цел е да уважиш празника на детето, но и родителите трябва да се отнесем с уважение. Но подобно изнудване и физиономии са излишни и смешни. Бих имала едно наум и не бих завела децата си повече, дори в прав текст ще кажа на госпожата, че не искам да й гледам намръщената физиономия. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 21:13

Различни хора с различни виждания. Аз не бих обърнала внимание на тази майка, да си се мръщи колкото иска. Аз не мога да ходя по гайдата на някой и да му угаждам, ако не е в моите възможности. Старая се да се представя добре чрез подаръка, а че някой му се струва малко, да си гледа работата!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот уморена » 22 Дек 2016, 14:38

По-добре, ако не можеш да пориш каквото трябва по-добре да не се ходи на рождения ден, според мен подаръка, ако е много евтин (разбирайте играчка за 8 лева), то по-добре без нея. Не всичко е партито, хората по такъв начин показват уважението си.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот red_eyes » 22 Дек 2016, 15:20

Някои наистина не ги интересува какво подаряват, да има там нещо, колкото да отбият номера. Това за мен означава, че не ги интересува човека. Да се чудиш наистина за какво отиват на рождения ден.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Lisica » 29 Дек 2016, 12:39

Обидно е разбира се и за малки и за големи, когато се подарява нещо смотано! Все пак е празник и е грозно, когато някой по някакъв начин се подиграе с тоя празник, по-добре без нищо.
А отношението на тая майка е повече от грозно, занапред не бих отишла на неен празник, ако бях на твое място.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот dinkog » 29 Дек 2016, 15:46

Да ви имам приятелите, само тва мога да кажа, направо съм се изумил, майките в какво се превръщат, малко са тея, които държат на празника, а не гледат какво и как се подарява.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта