Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 17:03

Имам двама ученика и гледам напоследък са станали много сприхави, изнервят се по-лесно и отгоре на всичкото се и обиждат и дразнят. Това не е само между братята, ами това се случва и в училище. Госпожите казват - спокойно, нормално е да се карат, нали не се бият и не са агресивни, един вид какво го мисля.
Да но на мен ми се струва мнооого странно как децата ще се обиждат, провокират, дразнят другите и т.н. и това ще е нещо нормално. За мен не е , дори ида не излизат от "добрия тон", ако може така да се каже. Изобщо, за вас кое е нормалното държание, въпреки лошото такова? До колкото е позволено да бъдат калпазани?! :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот Yunona » 22 Ное 2016, 17:26

Pipilota написа:Изобщо, за вас кое е нормалното държание, въпреки лошото такова? До колкото е позволено да бъдат калпазани?! :roll:


Нормално е да се правят на калпазани, а доколко е позволено - зависи от теб. Ти позволяваш или забраняваш, друг въпрос е колко те отразяват :)
Моите са момичета, но и те бяха много сприхави и обидчиви през този любим на всички родители тийн период. Непрекъснато бяха настроени за кавга. Гледаш го понякога отпуснато едно такова, летаргично даже... някой казва нещо (по твоя преценка съвсем нормално и незасягащо) и онова като скочи насреща.... ужас някакъв. Но минава :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 21:37

Да не удрят безпричинно, да не унижават и да не са жестоки - за това се моля, че като ги удари пубертета всичко може да се очаква от тях. Моето момче и то започва да си сменя настроенията и да се сърди за щяло и не щяло. Да не се подвежда по акъла на по-големи калпазани, че ще я закъсаме :mrgreen: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот ramimni » 23 Ное 2016, 10:37

Колкото по-големи стават, толкова повече се правят на самостоятелни, големи и отстояват мнението си. Не винаги по начин, който ни харесва, но това са рисковете на растежа :smile: . Родителите в този период трябва да са с биволски нерви и пак не винаги помага.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот Malina » 23 Ное 2016, 11:56

Има някои деца, които дразнят другите, без значение от тяхната възраст... и родителите просто трябва да обръщат голямо внимание на децата, за да им казват, че това не е хубаво и това трябва да се говори постоянно. Децата трябва да искат да бъдат добри.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот svetlozara » 24 Ное 2016, 13:16

Според мен е добре че си обърнала внимание на държанието ти на децата. Говори с тях, сигурно се и присмиват на някое дете, не е хубаво да бъдат толкова крайни и лоши, по-добре да са в приятелски отношения. Но и приятелството трябва да се научи от родителите.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот tani05 » 24 Ное 2016, 13:50

Здравейте!
Занимавала съм се с педагогическа дейност с деца в различни възрасти: от детската градина до университета. Наблюденията ми са, че умните деца като малки са много палави и това е нормално, те са заредени с много енергия, която трябва да бъде добре канализирана, както в обучението, така и в допълнителни дейности, кръжоци, школи, физическа активност. С годините децата се развиват и формират, докато станат самостоятелни хора, а пубертета е период, в който настъпват психологически и физически промени, отключва се повишен интерес към противоположния пол и не рядко това е за сметка на учебния процес, поради което детето станало юноша се нуждае от друг подход, има нужда от родител-приятел и същевременно добър наставник. Един съвет от мен, интересувайте се от децата си деликатно, не забравяйте, че макар и пораснали физически, те все още са с неукрепнала и детска психика, проверявайте доколко са прави в това което правят и казват, с кого общуват и без да се шегувам ходят ли на училище. В къщи детето може да е много добро и изпълнително, тъй като е битово и финансово зависимо от родителите си, но в училище да е коренно различно, дори да не ви се вярва, знам, че всеки ще си помисли, това не се отнася до мен, но както се казва - проверката е висша форма на доверие.
tani05
 
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:16

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот balsam » 24 Ное 2016, 14:47

Съгласна съм, когато детето е заето с неща, които харесва и прави с удоволствие, не мисли и не се занимава с глупости.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:26

Наистина с годините се променят децата, особено в пубертета. Аз по себе си съдя, родителите ни пращат на училище, ние цял ден висяхме в близкото кафе да играем карти и това е 8 клас, не особено големи... :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какво държание е нормално сред децата в ученическа възраст?!

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2018, 19:06

svetlozara написа:Наистина с годините се променят децата, особено в пубертета. Аз по себе си съдя, родителите ни пращат на училище, ние цял ден висяхме в близкото кафе да играем карти и това е 8 клас, не особено големи... :mrgreen:

Всички сме имали такива моменти, но като родители никой не може да го приеме, че го прави детето му. искаме да имаме добри и кротки деца, които са с добри приятели, учат и всичко е цветя и рози.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта