Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот Bambaa » 22 Ное 2016, 18:06

Направихме си ремонт на кухнята и сменихми всичко - от мебелите до съдовете и приборите. Много се радвам на новите придобивки, но като избирам какво да купя срещам известни затруднения. В момента избирам приборите, с които ще готвя, и дилемата ми е какви да избера. Съобразявам се с материала, от който са направени, дали лесно се почистват, надраскват ли съдовете за готвене и запазват ли външния си вид. С една дума дървени, пластмасови или от друг материал да избера? Вие с какви готвите и какви са предимствата им според вас? А недостатъците на всеки един?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 21:48

Аз задължително готвя с дървена лъжица, с металните само сипвам по чиниите. С пластмасови не съм готвила, защото не ми е приятно с тях, нали като се нагрява пластмасата излъчва вредни вещества. А дървените лъжици и бъркалки лесно се почистват, не надраскват съдовете. Като недостатък мога да кажа, че попиват миризми и вкусове.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:50

Е, пластмасови за готвене, просто е безумие...Аз използвам и метални и дървени. Металните понякога забравям в манджата, акоа е такава, която често трябва да се бърка. С дървените не обичам да готвя, не ми харесват, че са дебели, но използвам такива за палачинки. Но зависи какви са ти съдовете, ако са керамични всичките, то не трябва да ги драскат, затова само дърво, но трябва да го сменяш често.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот donni » 23 Ное 2016, 10:51

Има едни черни тефлонови прибори, аз тях ползвам. Не се лепи по тях, лесно се почистват. Дървените като ги мия и ми се е случвало да потъмнеят, прилича ми на плесен и ги избягвам. Знам, че те са може би най-безопасни, но заради това потъмняване не мога да се насиля да ги ползвам.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот Slavena » 23 Ное 2016, 12:23

donni написа:Има едни черни тефлонови прибори, аз тях ползвам. Не се лепи по тях, лесно се почистват. Дървените като ги мия и ми се е случвало да потъмнеят, прилича ми на плесен и ги избягвам. Знам, че те са може би най-безопасни, но заради това потъмняване не мога да се насиля да ги ползвам.

Потъмняват, защото изгарят от огъня, не е плесен, освен ако си забравила отдавна да ги измиеш.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот qwerryyy » 23 Ное 2016, 13:20

Ами аз използвам металните за тенджерите и тави и имам една дървена, която ползвам в тигана. :roll: не прекалявам с вглеждането какво трябва да е, ако трябва да говорим, тефлоновите хич не са добър избор също, а пластмасови.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот mimeto90 » 23 Ное 2016, 14:29

Дървените бъркалки много ги харесвам. Имам вкъщи всякакви размери, форми. Ако ви се сцепи или отцепи парче, направо я хвърляйте, защото там ще се развъдят бактерии, по-лесно се захващат, независимо че я миете.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 17:07

И аз ги харесвам тея дървените, но примерно за палачинки и омлети не са удобни, защото са им по-дебели ръбовете и ако трябва да се обърнат не става всеки път.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот mamina » 24 Ное 2016, 22:03

Пластмасовите бъркалки няма ли опасност да се стопят като се готви с тях? Аз затова ги избягвам.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кои прибори за готвене са най-подходящи и добри?

Мнениеот M.Tasheva » 14 Дек 2016, 18:22

mamina написа:Пластмасовите бъркалки няма ли опасност да се стопят като се готви с тях? Аз затова ги избягвам.


Зависи от пластмасата, но е напълно възможно. Пластмасата е супер вредна.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта