Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот pavleta » 24 Ное 2016, 18:10

Имам любима паста за зъби и ползвам само нея. Само нея купувам и не признавам други. Напълно удовлетворяваше изискванията ми, докато не забелязах, че ефекта от нея не е същият както в началото. Когато започнах да я ползвам, чувствах едно стягане във венците, а съм чувала, че това е един от признаците, че пастата е хубава и си върши работата. Според вас трябва ли често да сменяме пастите си за зъби или не пречи да ползваме една и съща? И всъщност не е ли по-вредно за зъбите ни да си ги мием само с един вид постоянно? Всички я ползваме вкъщи и вече се замислям дали това е добре, може би не е препоръчително и полезно всички да се мием с една и съща, защото нуждите са индивидуални.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот mamina » 24 Ное 2016, 21:34

Според мен трябва да се сменя пастата, защото всеки един вид има различни свойства - против кариес, за избелване и т.н. и така вършат различна работа. Няма универсална паста за зъби. Пък като ползваш една и съща, в един момент спира да действа.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот black » 25 Ное 2016, 09:52

Аз постоянно ги сменям, не ми харесва да се мия с една и съща паста. А и не вярвам, че толкова помагат. Какви ли не видове има - с билки, с или без флуор, с какво ли не. Всъщност работата на пастата е да служи за по-добра хигиена, заблуда е, че ще ти предотвратява появата на кариеси например.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Ное 2016, 10:15

Ми аз пък съм на мнение, че повечето пасти за зъби са едно и също нещо, а не са кой знае колко специфични. Аз си ги сменям, но все се въртя около една марка, другите често не ми харесват. Мразя билкови и подобни, харесвам ментови. Сменяй я, след като си решила, че правиш голяма грешка, няма какво да се къхариш.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот analizatorka » 25 Ное 2016, 10:26

И аз не я сменям често, карам си с една и съща. Честно казано, не обръщам много голямо внимание с каква паста точно си мия зъбите. Еднакви са за мен.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот Guppy » 20 Апр 2017, 14:51

И аз не я сменям, харесам си един вид и купувам големи разфасовки от метро и по няколко бройки.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот nefertiti » 20 Апр 2017, 17:29

Е то да пробваш нова паста за зъби не е като да си купиш кола. Защо не пробваш..според мен продуктите трябва да се сменят от време на време.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Апр 2017, 10:58

много ми е странно как някои хора се хващат за едно нещо! Не сменят ориза, не сменят дрехите си (стила си имам предвид), не сменят пастата си за зъби, не сменят сапуна и т.н. Някакави толкова незначителни неща... Всяка една промяна се отразява добре на тялото, във всяка една форма.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Апр 2017, 12:41

Всеки един козметичен продукт трябва да се подменя и то редовно. Шампоани, кремове, сапуни, както и пастата за зъби. Освен, ако не е предписана конкретна от зъболекар за някакъв проблем, то трябва да се сменя с различни видове редовно. Дори и ако използваме само за чувствителни зъби, трябва да се подменят марките.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мисля, че правя грешка като не сменям пастата за зъби

Мнениеот svetlozara » 14 Сеп 2017, 10:41

Всяко нещо казват, че трябва да се подменя и да се редуват, както различни шампоани, така и паста за зъби, сапуни и т.н.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта