За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот Kaya » 06 Дек 2016, 16:40

vanusha написа:хаха, аз имам метална лопатка в колата, с която да мога да разбивам твърдия лед, който се образува около местата за паркиране, знаете как е! Случвало ми се е да не мога да си отворя вратата и си почиствам винаги по този начин.

Оф, ние така сме се мъчили да разпробием един лед, да за паркираме пред блока! ужасно е, когато и останалите хора нямат самосъзнание!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот black » 19 Яну 2017, 13:14

Улицата пред нашия блок изобщо не е почиствана откакто заваля снега и е отъпкано и превърнало се на лед, пързалка направо. Всеки път като излизам с колата, съм на тръни, че няма и свободно място, коли спрени навсякъде. Страх ме е да не чукна някой. На модерните коли има реотанчета на предното и задното стъкло. Докато чистя колата я оставям да загрее и да работи и те се включват. Така също по-лесно се чистят стъклата, но без шпатулка определено е доста потрудно.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот отчаяна » 09 Фев 2017, 11:28

Тази зима моята кола не съм я мърдала изобщо, валя я сняг, затрупва я, акумулаторът й падна. Чакам да изпролетее и тогава :smile: . Доста бяха намалели колите като беше големия сняг и поледицата. Сега пак плъпнаха.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 06 Дек 2017, 12:56

Ако колата се поддържа по принцип добре, няма как да се поддържа зле зимата. Смяната на гумите, слагане на антифриз, използвам спрей, против замръзване на вратите, слагам също така спрей по прозорцие, поддържам в изправност парното и така. Доволна съм в крайна сметка. :mrgreen:
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта