За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот viking » 25 Ное 2016, 18:08

Отскоро съм шофьорка и пиша тук темата, защото се надявам мъжете да ми помогнат със съвети :smile: . Смених гумите със зимни, че нали и глобяват вече, ако не си подготвен. Притеснението ми е акумулаторът. Нямам представа как зимата да се поддържа, знам, че правят проблеми в студеното време. Изобщо какво трябва да правя на колата, за да нямам проблеми с нея през зимата?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 20:50

През зимата не я карам често моята кола, но задължително слагам зимните гуми, проверявам антифриза. От време на време я паля, за да не падне акумулатора. Преди да я подкарам колата я оставям да поработи 5 минути. Това са основните неща, които зимата спазвам.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот sofi_black » 28 Ное 2016, 10:38

Моята е по-старичка и точно сега ми се развали вентилацията. Голям зор е, запотяват се стъклата и направо ме е страх да я карам. Трябва да я карам на сервиз. През зимата не мога така да я карам. Май преди да застудее основен преглед в сервиз, за да не кършим ръце в студеното.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот Ginger » 28 Ное 2016, 11:14

Зимата винаги имайте вериги и одеяло в колата, че нищо не се знае, когато се тръгне на път. Течността за чистачките трябва да е също от тези, които не замръзват. Лятото ако може да се ползва вода или каквато и да е течност, зимата не е така.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот valensiq » 28 Ное 2016, 16:02

Ginger написа:Зимата винаги имайте вериги и одеяло в колата, че нищо не се знае, когато се тръгне на път. Течността за чистачките трябва да е също от тези, които не замръзват. Лятото ако може да се ползва вода или каквато и да е течност, зимата не е така.

Антифриз :wink:

Моите препоръки са далеч по-големи, аз всяка година в началото на декември карам колата в сервиз, където я гледат наистина обстойно, разбира се, срещу заплащане. Проверяват гумите(сменят ги при нужда), спирачките, всички проблемни места по колата (дори не им разбирам), подготвят ме с аптечка, вериги, необходимите течности, доливат масло, слагат ми спрей на бравите, да не замръзват. Накрая срещу 100 лева излизам чисто нова и спокойна за зимата. :!:
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот Bambaa » 29 Ное 2016, 10:39

Ей, този спрей е вълшебен :grin: ! Да е жив и здрав този, който го е измислил. На мен снощи колата не пожела да ми запали и сега сигурно ще търся акумулатор или трябва да търся някой да ми даде ток. Нямам представа какво ще правя.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот ivoblinc » 29 Ное 2016, 13:17

klara написа:През зимата не я карам често моята кола, но задължително слагам зимните гуми, проверявам антифриза. От време на време я паля, за да не падне акумулатора. Преди да я подкарам колата я оставям да поработи 5 минути. Това са основните неща, които зимата спазвам.


Вместо да се припалва за 5 минути, по-добре да се покара малко, защото така се зарежда сам акумулатора. Ако на място се пали, той черпи от енергията си, а не се зарежда, т.е още повече се хаби и има по-голяма вероятност да падне.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2016, 17:23

ivoblinc написа:
klara написа:През зимата не я карам често моята кола, но задължително слагам зимните гуми, проверявам антифриза. От време на време я паля, за да не падне акумулатора. Преди да я подкарам колата я оставям да поработи 5 минути. Това са основните неща, които зимата спазвам.


Вместо да се припалва за 5 минути, по-добре да се покара малко, защото така се зарежда сам акумулатора. Ако на място се пали, той черпи от енергията си, а не се зарежда, т.е още повече се хаби и има по-голяма вероятност да падне.

демек, ти искаш да кажеш, че вместо сутрин да загрее колата преди да тръгне, това, което се практикува от години, направо трябва да палиш и да тръгваш ли? :lol: :lol: успех и после ми кажи какво е станало с колата ти и кое точно се е сбозило при нея.. :mrgreen: Всяка сутрин зимата преди да тръгне колата е добре да се запали, да се загрее и тогава да се тръгне,...
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот ivoblinc » 02 Дек 2016, 09:53

Andrey написа:
ivoblinc написа:
klara написа:През зимата не я карам често моята кола, но задължително слагам зимните гуми, проверявам антифриза. От време на време я паля, за да не падне акумулатора. Преди да я подкарам колата я оставям да поработи 5 минути. Това са основните неща, които зимата спазвам.


Вместо да се припалва за 5 минути, по-добре да се покара малко, защото така се зарежда сам акумулатора. Ако на място се пали, той черпи от енергията си, а не се зарежда, т.е още повече се хаби и има по-голяма вероятност да падне.

демек, ти искаш да кажеш, че вместо сутрин да загрее колата преди да тръгне, това, което се практикува от години, направо трябва да палиш и да тръгваш ли? :lol: :lol: успех и после ми кажи какво е станало с колата ти и кое точно се е сбозило при нея.. :mrgreen: Всяка сутрин зимата преди да тръгне колата е добре да се запали, да се загрее и тогава да се тръгне,...


Явно не съм се изразил добре :smile: . Това, което казах, важи и се отнася за думите на Клара, че не я кара често и само я припалва от време на време. Иначе разбира се, че зимата трябва да загрее за няколко минути колата преди да тръгнеш с нея, тука спор няма :lol: . Друго, което се сетих, е, че в колата винаги трябва да имаме лопатка за чистене на снега и шпатулка, с която да почистваме замръзналите стъкла.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: За да нямам проблеми с колата през зимата, как да я поддържам?

Мнениеот vanusha » 06 Дек 2016, 13:27

хаха, аз имам метална лопатка в колата, с която да мога да разбивам твърдия лед, който се образува около местата за паркиране, знаете как е! Случвало ми се е да не мога да си отворя вратата и си почиствам винаги по този начин.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта