Бабите, които не искат така да им казват

Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот viking » 29 Ное 2016, 15:51

Имам дъщеричка на почти година и майка ми е много горда и й се радва. Но дума не дава да се издума да й каже внучката или някой друг бабо! Първо не обърнах внимание и си викам, че се прави на интересна, но детето като започна да набутва първите думички и да се опитва да й казва "баба", тя го прекъсва и то някак си се стряска. Предпочита на име да й казва и всякак другояче, но не и "бабо". Какви комплекси избива тази жена не знам! На мен лично не ми е приятно детето ми да казва на баба си по име все едно са връстнички! Какви са тия жени, които се правят на вечно млади и неостаряващи? И от хората се притеснявам какво ще кажат. Сблъсквали ли сте се с подобно отношение? Защо се държи така майка ми? Няма ли да се обърка дъщеря ми и така ли да оставя нещата?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот fawla » 29 Ное 2016, 16:35

Имам позната, която казва така! Дъщеря й забременя много рано и на 19 години роди, а тя тогава беше с нов мъж и се опитваха да имат друго дете, реално тя самата беше около 38 годишна, когато стана баба, та хич не го прие добре. Радва се на внучка си и я гледа, но пък за сметка на това детето й казва по име.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот lussy » 29 Ное 2016, 16:38

И аз имам една такава, само че свекърва :smile: . И до ден днешен аз съм мама, а тя е маминка. Все едно на външен вид не се вижда колко са й годините, ама нейсе :mrgreen: . Не може да се противостои на това нещо, вместо да стават скандали и намусени физиономии, да върви там.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Jully » 29 Ное 2016, 17:08

lussy написа:И аз имам една такава, само че свекърва :smile: . И до ден днешен аз съм мама, а тя е маминка. Все едно на външен вид не се вижда колко са й годините, ама нейсе :mrgreen: . Не може да се противостои на това нещо, вместо да стават скандали и намусени физиономии, да върви там.

Ужас, това е супер смешно, маминка! Един вид по-мила и от мама! :lol: Много смешно и наистина неподходящо! разбирам, да станеаш майка на 35-40 години , та да искаш да ти казват Леля еди коя си, но да си баба и да искат да ти викат маминка... лелеее, как я понасяш! :evil:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот mangusta » 29 Ное 2016, 17:20

Не мога да ги разбера такива жени. Вместо да се радват, че са станали баби и да го дондуркат, както се казва, те ще си придават важност и ще се правят на млади. Все едно факта, че имат внуче не се отнася за тях. Страх от старостта има тука, макар че тя е настъпила.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот pravilno » 30 Ное 2016, 12:20

Това си е вече проблем на психиката и представите за реалност. Или нежелание да приемеш реалността :mrgreen: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Yunona » 30 Ное 2016, 13:05

Много ми е смешно такова поведение :) Трябва да си с много ниско самочувствие и самооценка, за да може обръщението "бабо" да те притеснява толкова много!
Имам брат, който е 17 години по-голям от мен. Майка ми го е родила много млада и съвсем закономерно стана баба на 41 години, а аз - горда леля на 7 :) Никога племенникът ми не ми е казвал по друг начин освен "лельо". По едно време се опита да ми вика на име, въпреки че не му идваше отвътре, но пък много сме били поотраснали и двамата, та да не ме състарявал :) Фактите не състаряват хората, му казах, мисленето и визията го правят :) И той, и жена му, и сестра му, и нейният мъж - всички ми казват "лельо".
Интересно стана, като се родиха внучките на брат ми - бях на 39 години и отрано предупредих, че нямам нищо против да ме наричат "бабо" съгласно традициите в нашия род. Тук вече и двете семейства категорично не се съгласиха и малките принцески ме титулуват леля. Понякога им обяснявам, че съм баба, а леля трябва да казват на моите дъщери, но те убедително отговарят, че съм леля и съм майка на каките :) Мама и тате не давали да ми викат "бабо" :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Andrey » 30 Ное 2016, 13:23

И на мен ми е смешно да ги чуя такива, дето искат да се обръщат към тях по име, доста е смешно и комплексарско. Вместо да се радваш, че имаш нов член на семейството, да седнеш да се къхариш баба ли ще си леля ли ще си...
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот Guppy » 30 Ное 2016, 14:56

Ако стана на 35 години баба и аз не бих искала така да ми казват, но ако съм по-възрастна защо да не?!
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Бабите, които не искат така да им казват

Мнениеот iwoni » 30 Ное 2016, 15:04

Те сегашните деца нямат задръжки, говорят на име и не им пука :lol: . Някоя жена може да иска да й викат "бабо", но да е Пепи. А пък тези, които искат да младеят, ще им дойде добре. :lol:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта